banner ad

Przyjedź do Wojsławic na XIII Dni Jakuba Wędrowycza

17 lipca 2018


Pomysł na wakacyjny wyjazd dla wszystkich miłośników wiejskiego bimbrownika i egzorcysty, który narodził się na kartach książek Andrzeja Pilipiuka. W dniach od 20 do 22 lipca Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” i Fundacja „Ku Przeszłości” organizują w Wojsławicach XIII Dni Jakuba Wędrowycza.

Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów wiekowy ochlapus.

W tym roku organizatorzy spodziewają się uczestnictwa ponad 600 osób z całej Polski i z zagranicy. Gośćmi XIII edycji imprezy są: Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda, Marcin Podlewski oraz Stefan Darda. Podczas trzech dni imprezy odbędzie się ponad 50 wydarzeń, w tym: panele dyskusyjne, prelekcje popularnonaukowe, turnieje, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, pokazy: fire show, walk, tańca, jak również koncerty.

Nieodłączną częścią programu jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”, a także konkurs terenowy „7 Prac Wędrowycza”, gdzie będzie można się zmierzyć z wyzwaniami, jakie postawią przed uczestnikami organizatorzy (tu rzut broną czy widłami to pikuś).

„Na Dni Jakuba Wędrowycza uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski, by spędzić ze sobą weekend. Podczas konwentu odbywają się liczne prelekcje, konkursy, spotkania autorskie, gry terenowe. Od trzech lat organizatorzy wychodzą naprzeciw mieszkańcom Wojsławic i we współpracy z władzami gminy organizują sobotni festyn rodzinny, który trwa równolegle z imprezą. Na festynie wystąpią lokalne i zaproszone kapele, m.in. Bimbers Boys. Można będzie również popływać kajakiem, zagrać w planszówki oraz obejrzeć pokaz fire show” ? opowiada Maciej Bryła, koordynator XIII Dni Jakuba Wędrowycza.

Miłośników prozy Andrzeja Pilipiuka (i nie tylko) czeka mnóstwo wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Cena trzydniowej wejściówki wynosi 20 złotych. Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia