banner ad

Przyjdź na Komiksową Warszawę!

23 maja 2014

komiksowa-warszawa-2014
W ramach trwających właśnie Warszawskich Targów Książki rozpoczął się festiwal Komiksowa Warszawa. W stolicy pojawi się wielu polskich i zagranicznych twórców posługujących się narracją obrazem. Gośćmi specjalnymi imprezy będą m.in. tak uznani autorzy, jak Hermann Huppen, Tony Sandoval czy Rutu Modan.

Festiwal Komiksowa Warszawa jest główną warszawską inicjatywą promująca komiksy, którą organizuje Polskie Stowarzyszenie Komiksowe. Impreza jest odpowiedzią na potrzebę wyjścia z komiksem w miasto i zaangażowania w obcowanie z komiksem jak największej ilości odbiorców. „Naszą misją jest odarcie słowa 'komiks’ ze stereotypów. To osobne medium, które może służyć do poruszania dowolnej tematyki. Od przygodowej historyjki dla dzieci i młodzieży, po poważne, intertekstualne powieści graficzne. Każdy znajdzie w nich to, czego szuka” ? mówi Jan Mazur, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

Podczas imprezy będzie można spotkać komiksowych twórców z Polski i zagranicy, obejrzeć liczne wystawy, a także uczestniczyć w tematycznych panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach. Festiwal Komiksowa Warszawa to także doskonała okazja, by zapoznać się z komiksowymi nowościami wydawniczymi, skierowanymi zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników. Wszyscy, którzy chcą bliżej poznać medium komiksu, będą mogli za darmo oddać się lekturze najciekawszych tytułów w specjalnie przygotowanej na ten cel czytelni. Po raz piąty zostaną również przyznane nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategoriach: ?najlepszy polski komiks?, ?najlepszy komiks zagraniczny wydany w Polsce w minionym roku?, ?najlepszy rysownik?, ?najlepszy scenarzysta? oraz ?najlepsza okładka?.

Organizatorzy przygotowali także dwie nieco inne atrakcje. Wszyscy, którzy przyjdą na festiwal w przebraniu Asterixa i Obelixa powalczą o wyjazd do położonego pod Paryżem Parku Asterixa. Przelot tam i z powrotem oraz bilety do Parku zafundował Air France. Natomiast jeśli ktoś nie ma tyle fantazji lub czasu, aby przygotować sobie kostium jednego ze słynnych Galów, może wspólnie z innymi uczestnikami Komiksowej Warszawy pokolorować ogromną ilustrację przedstawiającą Tytusa, Romka i A?Tomka, narysowaną specjalnie na tę okazję przez Papcia Chmiela.

Autorem plakatu tegorocznej edycji festiwalu jest Tony Sandoval. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie http://www.komiksowawarszawa.pl/.

komiksowa-warszawa-2014-plakat

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia