banner ad

Przewietrz domowe półki i zyskaj darmowe lektury na jesień. Wymiana książek w Katowicach

29 sierpnia 2022

Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi organizuje wymianę książek. Cel jest jeden: sprawić, by jak najwięcej tytułów odnalazło nowy dom. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września na rynku w Katowicach w ramach organizowanego wtedy Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Blogerzy ze Śląska zajmują się organizowaniem bookcrossingu od niemal dekady. Do tej pory stowarzyszenie odwiedzało ze swoją wymianą m.in. biblioteki, księgarnie, kawiarnie, imprezy plenerowe i targi książki. Teraz ugości ich Plac nad Rawą. Podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych, gdzie zaprezentują się organizacje społeczne z regionu, książkami wymienić będzie można się pod gołym niebem lub – w przypadku niepogody – w specjalnych namiotach festiwalowych.

„Wymiany książkowe to nasz znak rozpoznawczy w regionie. Od nich zaczynaliśmy przed laty, a jak pokazują głosy naszych czytelników, bookcrossing wciąż jest ważny i potrzebny. Mamy nadzieję, że kolejna edycja naszej wymiany zostanie równie ciepło przyjęta przez czytelników, co poprzednie” – mówi Zuzanna Kubacz, prezeska Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy.

Jak informują organizatorzy, w trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli nieodpłatnie wymienić się beletrystyką wydaną w latach 2010-2022. Członkowie stowarzyszenia przyznają, że na wymianie najczęściej znaleźć można prozę polską, literaturę popularną, w tym kryminały, romanse czy książki dla młodzieży. W wydarzeniu nie wymienia się podręczników czy literatury fachowej, a przyniesione książki powinny być zachowane w dobrym stanie.

Organizujące wymianę stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi istnieje od 2018 roku, ale już wcześniej działało jako nieformalna grupa znajomych piszących w sieci o literaturze. Jego członkowie postawili sobie za cel wspieranie amatorów piszących o książkach, ale przede wszystkim promowanie literatury na terenie Górnego Śląska.

Szczegóły na temat wymiany znaleźć można na stronie internetowej stowarzyszenia.

[edm]
fot. mat. prasowe

Tematy: ,

Kategoria: wydarzenia