Przed nami 7. edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda

7 września 2021

W piątek 17 września rusza siódma edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Wydarzenie odbędzie się tym razem w dwóch miejscach. Hasłem przewodnim jest „Przypadek”.

Obok specjalistów z Zakładu Medycyny Sądowej: antropologów, genetyków, lekarzy sądowych, trzydniowe wydarzenie uświetnią najbardziej znani polscy pisarze i scenopisarze, w tym Katarzyna Bonda, Robert Małecki, Katarzyna Puzyńska, Max Czornyj, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Joanna Jodełka, Hanna Greń, Olga Rudnicka czy Marek Stelar. Wykład o psychopatach poprowadzi prof. dr hab. Daniel Boduszek, a premierowo filmowy portret Stanisławy Paloeolog, pierwszej komendant policyjnych oddziałów kobiecych, przedstawi Biuro Programu Niepodległa.

W sobotni wieczór Granda zaprosi do swojej nowej plenerowej miejscówki, Laba.Landu, na wyjątkowe Ognisko Kryminalistów. Przy ogniu tysiąca palenisk będzie można na żywo doświadczyć słuchowiska kryminalno-sensacyjnego „Ballada o mieszadełku” i zrobić sobie retro zdjęcie z ulubionym pisarzem. O pełne brzuchy publiczności zadbają food trucki. Niedzielny poranek ma być przeznaczony dla dzieci. Podczas gdy najmłodsi wraz z książkowymi bohaterami rozwiązywać będą kryminalne zagadki pod okiem wydawnictwa Zakamarki, wraz ze Strefą Aikido ćwiczyć zabójcze wyskoki i kopnięcia, a przy boku policji poznawać techniki kryminalistyczne, dorośli ze spokojem usiądą na spotkaniach z kolejnymi pisarkami i pisarzami.

Granda rozleje się na całe miasto – będzie można wybierać z wydarzeń w ramach Stacji Sensacji. AszTeatr zaprasza na spektakl „Seks, zioło i stara szafa”, Biblioteka Raczyńskich – na wystawę o wielkopolskich czarownicach. W Bramie Poznania zaplanowano kryminalną grę rodzinną, a w poznańskiej Marynce (Liceum im. Marii Magdaleny) spotkamy się z pisarzami.

Festiwal potrwa od 17 do 19 września. Główne wydarzenia odbywać się będą w DS. Hanka przy al. Niepodległości 26 oraz w Laba.landzie przy ul. Przełajowej 5. Pełną informację o programie festiwalu oraz mapę Stacji Sensacji można znaleźć na www.festiwal-granda.pl.

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia