Poznaliśmy datę drugiej edycji Nocy Księgarń. W tym roku wydarzenie potrwa aż trzy wieczory

10 sierpnia 2020

W tym roku Noc Księgarń potrwa aż trzy wieczory. Wydarzenie organizowane przez dystrybutora książek OSDW Azymut odbędzie się w terminie od 15 do 17 października, a jego forma w dużym stopniu będzie zależała od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Noc Księgarń to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest promocja czytelnictwa oraz niezależnych księgarń stacjonarnych. W pierwszej odsłonie akcji, która odbyła się w ubiegłym roku, wzięło udział ponad 100 księgarń i 10 tysięcy czytelników z całej Polski.

Mimo ograniczeń wywołanych przez pandemię również tym razem inicjatywa ma przyciągnąć czytelników do księgarń. Chodzi jednak o to, aby uczynić to nie tylko w tradycyjny sposób, ale również poprzez media społecznościowe. Koordynatorzy projektu zachęcają księgarzy do organizowania wydarzeń, które mogą odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Wciąż nie wiadomo bowiem, na ile pozwolą warunki sanitarne. Pierwsze informacje o programie oraz gościach tegorocznej Nocy Księgarń poznamy pod koniec sierpnia.

Zamknięcie sklepów wywołane przez pandemię koronawirusa przyczyniło się do pogorszenia kondycji branży księgarskiej. Od marcu tego roku OSDW Azymut, organizator Nocy Księgarń, prowadził kampanię „Książka na telefon”, która zachęcała czytelników do wspierania lokalnych księgarń stacjonarnych w czasie kryzysu. A w ramach tegorocznej odsłony akcji promowane będą również księgarnie internetowe prowadzone przez niezależne księgarnie stacjonarne. Księgarze zaś zachęcani są do organizowania kiermaszy i lokalnych targów książki.

Na stronie NocKsiegarn.pl ruszyła już rejestracja do drugiej edycji akcji. Księgarnie, które chcą wziąć w niej udział, zobowiązane są do przestrzegania reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia