Posłuchaj na żywo audiobooka „Przyjdzie Mordor i nas zje?” w krakowskim Teatrze Barakah

7 grudnia 2014

Dramatorium-Szczerek

W poniedziałek 8 grudnia krakowski Teatr Barakah i Korporacja Ha!art zapraszają na wysłuchanie na żywo audiobooka książki Ziemowita Szczerka „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Booklips.pl.

Podczas wieczoru fani pierwszej polskiej powieści gonzo będą mogli wysłuchać jej fragmentów w interpretacji głosowej autora. Czytaniu Ziemowita Szczerka będzie towarzyszyć muzyka wykonywana na żywo przez Thymna Chase’a, który skomponował utwory specjalnie na potrzeby audiobooka, a którego widzowie Teatru Barakah kojarzyć mogą z koncertu zespołu Smingus.

„Przyjdzie Mordor i nas zje” Ziemowita Szczerka to opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując historie, które sprzedają następnie ? po odpowiednim „podrasowaniu” ? żądnym podobnych treści rodakom. „Przyjdzie Mordor i nas zje” jest narracją o odrzuceniu i fascynacji, o potrzebie ekstensyfikacji w osobie Innego tego, czego próbujemy nie zauważać u nas samych. Przedstawia jednocześnie Ukrainę jako przestrzeń wypartego w ? świadomie prozachodniej ? mentalności Polaków. Przy tym wszystkim jednak utwór da się rozpatrywać także jako apologia polskiej ruchliwości i ciekawości świata, którą we współczesnej Europie Środkowo-Wschodniej uznać można za coś wyjątkowego.

Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu „Dramatorium”, w ramach którego w Teatrze Barakah odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… Dramatorium jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Wykonania na żywo audiobooka książki „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” można wysłuchać w poniedziałek 8 grudnia o godzinie 20:00 w krakowskim Teatrze Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest wolny, wejściówki można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Dramatorium-Szczerek2

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia