Pop-art i postmodernizm w literaturze i nie tylko w krakowskim Teatrze Barakah

25 maja 2017


W czwartek 25 maja w krakowskim Teatrze Barakah odbędzie się kolejna odsłona „Dramatorium”. Tematem spotkania będzie pop-art i postmodernizm w literaturze, muzyce, filmie i sztuce.

Organizowany przez Barakah cykl „Dramatorium” przybrał w tym roku nową, bardziej multimedialną formułę. Oprócz słów czytanych przez krakowskich aktorów można więc spodziewać się też dźwięków i obrazów. Majowa odsłona koncentruje się na pop-arcie i postmodernizmie. Z głośników brzmieć będzie post- i pop-punk, na ekranach pojawi się pulpa, a widzowie będą niczym Andy Warhol, który powiedział kiedyś: „Jestem nadzwyczaj bierny. Biorę świat taki, jakim jest. Tylko się przyglądam, obserwuję go”.

W części literackiej nie zabraknie Umberta Eco, Donalda Barthelme’ego, Julia Cortázara, Thomasa Pynchona, Kurta Vonneguta, Williama S. Burroughsa i Philipa K. Dicka, bo „to jest tak, jak z tajnymi służbami, których skuteczność jest żadna, ale za to ich mitologia ma się świetnie. W ten sposób fantazmat sztuki nadal żyje dzięki zbiorowej konspiracji”, jak pisał Jean Baudrillard.

„Dramatorium” to słuchanie, czytanie, oglądanie, przeżywanie i przeżuwanie w miejscu, gdzie teatr spotyka się z barem, gdzie można odbierać sztukę i pić alkohol, tworzyć sztukę i palić papierosy.

Spotkanie z pop-artem i postmodernizmem odbędzie się w czwartek 25 maja o godzinie 20:00 w Teatrze Barakah przy Paulińskiej 28. Wydarzenie przegotowały Magdalena Bażela i Anna Wyrwik. Wstęp jest bezpłatny. „Dramatorium” odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia