Poezja Charlesa Bukowskiego dzisiaj w krakowskim Teatrze Barakah

15 grudnia 2014

Dramatorium_poezja_Bukowski
W poniedziałek 15 grudnia o godzinie 20.00 zapraszamy do krakowskiego Teatru Barakah na kolejną odsłonę „Dramatorium”. Tym razem czwórka aktorów zaprezentuje wiersze Charlesa Bukowskiego z nowego tomu wydanego przez Noir Sur Blanc pt. „Noce waniliowych myszy”. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

Na tom „Noce waniliowych myszy” składają się wiersze z poprzednich wydań poezji Bukowskiego w Polsce. Charles Bukowski jest najprawdopodobniej ulubionym pisarzem widzów Dramatorium. Czy to z powodu szczerości w komentowaniu świata, czy dzięki dystansowi i ironii, których pełne są jego teksty, a może dzięki dużej wrażliwości i szukania w świecie autentyczności oraz piękna, czasem będącego tam, gdzie ludzie nie spodziewają się go znaleźć?? Każdy widz może sobie sam odpowiedzieć, za co ceni słynnego kalifornijskiego pisarza.

Wiersze Bukowskiego przeczytają Katarzyna Osipuk, Szymon Grzybek, Paweł Plewa, Paweł Wolsztyński. Spotkanie poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik.

Pod nazwą „Dramatorium” w Teatrze Barakah odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… „Dramatorium” jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

„Dramatorium” z poezją Charlesa Bukowskiego odbędzie się w poniedziałek 15 grudnia 2014 o godzinie 20.00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia