banner ad

Podwójna dawka czytania w październiku w Big Book Cafe

30 września 2019


Big Book Cafe w Warszawie serwuje zdwojoną moc oryginalnych wydarzeń inspirowanych czytaniem. W październiku na scenie pojawią się m.in.: dziennikarka Magda Mołek, wokalistka Mela Koteluk, olimpijczyk Tomasz Majewski, aktor Grzegorz Damięcki, poetka Ruth Fainlight i pisarka Martyna Bunda.

Dwa razy Stand-up Literacki

W październiku czekają nas dwa stand-upy literackie, które w tym roku przyjęły formę umysłowych pojedynków. Dowcipne starcia w pięciu rundach toczą się z aktywnym wsparciem widzów. Udział w sparingach biorą duety, których zadaniem jest przekonać do swoich argumentów publiczność. Czasu jest mało, w cenie są cięte riposty i puenty.

W piątek, 4 października, podczas występu „Miłość czy seks?” wokalistka Mela Koteluk oraz pisarz Robert Rient będą spierać się na argumenty erotyczno-romantyczne. Czy pierwszy raz naprawdę pamięta się do końca życia? I czy jest jeszcze czas na miłość w wielkim mieście?

Natomiast w piątek, 25 października, w stand-upie „Homo czy hetero?” duet brawurowych dziennikarek radiowej Trójki ? Agnieszki Obszańska i Szydłowska ? zderza światopogląd heteryków i homoseksualistów, spierają się o przesądy, rodzinę i tożsamość. A wszystko wśród fantastycznych piosenek na poparcie rozbieżnych racji. Będzie głośno, śmiesznie i bez trzymanki.

Bilety na powyższe wydarzenia w cenie 15 złotych można kupić online (Bilety24.pl) lub na miejscu.

Dwa razy Na głos. Rosyjska proza live!

„Na głos. Rosyjska proza live!” to gratka dla tych, którzy kochają literaturę rosyjską. A dla tych, którzy jej nie znają ? idealne wprowadzenie w klimat i kulturowe konteksty najważniejszych współczesnych książek ze Wschodu. To jesienna nowość w programie Big Book Cafe ? nowatorskie połączenie opowiadania, czytania i muzykowania. Klimatyczne wieczory złożone będą z wprowadzenia, aktorskiej interpretacji i ilustracji muzycznych, a wszystko na żywo.

W piątek, 11 października, odbędzie się spotkanie wokół „Kolejki” Władimira Sorokina. Imperium radzieckie upada, a w kolejkach toczą się rozmowy ludzi uwikłanych w wielką historię i przyziemne braki spożywczo-egzystencjalne. Autorskie wprowadzenie wygłosi krytyk Piotr Kofta, fragmenty zinterpretuje aktor Przemysław Bluszcz, a muzykę na żywo zagra kompozytor i wokalista Leski, który jest opiekunem muzycznym cyklu.

Z kolei wtorek, 29 października, należeć będzie do „Generation P.” Wiktora Pielewina. Lata 90., wybucha kapitalizm, a do gry wchodzi „pokolenie Pepsi” ? młodych wilków, gotowych na wszystko. W klimat epoki i powieści wprowadzi eseista Aleksander Kaczorowski, tekst zinterpretuje aktor Grzegorz Damięcki, a oprawę dźwiękową stworzy Leski.

Wstęp na wydarzenia z serii „Na głos. Rosyjska proza live” jest wolny.

Dwie sławy o życiu wśród książek

Tylko w Big Book Cafe można spotkać wybitne autorytety ? artystów i profesjonalistów, którzy opowiadają, jak czytanie pomogło im osiągnąć marzenia i spełnienie. Gośćmi cyklu rozmów „Książki mojego życia” byli dotychczas: artystka Maria Peszek, endokrynolog prof. Krystian Jażdżewski i prawnik Adam Bodnar, teraz pora na dziennikarkę i sportowca.

8 października uznana dziennikarka Magda Mołek opowie o szukaniu w słowach piękna i mądrości mimo medialnego zgiełku. Natomiast 28 października lekkoatleta i mistrz olimpijski Tomasz Majewski będzie mówił o tym, czy sportowcy czytają i jak słowa pomagają przekraczać granice. Prowadząca rozmowy Paulina Wilk zaprasza na dwa wieczory osobistych refleksji o tym, jak czytanie daje szczęście i o tym, że niezwykłe osiągnięcia bez książek są (prawie) niemożliwe. Wstęp jest bezpłatny.

W październikowym programie Big Book Cafe są także premiery literackie, m.in. pierwsze spotkanie z Martyną Bundą i powieścią „Kot niebieski”, a także rozmowa z rysowniczką Zosią Dzierżawską, współtwórczynią komiksu „Eileen Gray. Dom pod słońcem”. Na scenie przy ul. Dąbrowskiego 81 pojawią się też aktorzy Klubu Komediowego, by zagrać spektakl „Tajemnica beletrysty” ? komedię o kryzysie czytelnictwa.

Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się o godzinie 19:00. Pełny repertuar Big Book Cafe dostępny jest na stronie klubu.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia