Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie ogłosili datę tegorocznej edycji wydarzenia

24 lutego 2021

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie miały odbyć się w październiku 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie trzeba jednak było odwołać. Organizatorzy podejmują drugą próbę w tym roku. Właśnie ogłoszono datę i szatę graficzną imprezy.

Termin krakowskiego święta książki ustalono na 14-17 października 2021 roku, czyli nieco wcześniej niż w latach poprzednich. Zespół targów już teraz opracowuje kolejną edycję. Patronem wydarzenia będzie najwybitniejszy polski futurolog, Stanisław Lem. We wrześniu będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin pisarza. To najczęściej tłumaczony na języki obce i czytany na całym świecie polski autor.

„Ponad 20 lat od ostatniej wizyty na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, Stanisław Lem powróci w nasze progi. I, mimo że nie będzie go z nami fizycznie, jego bystry umysł i inteligentny dowcip będą towarzyszyć nam podczas literackiego święta, jakim będzie tegoroczna edycja wydarzenia” – piszą organizatorzy.

Koncepcję targów odkrywa nowy layout. „Jego dwoista natura odzwierciedla rzeczywistość, w której przyszło odnaleźć się wszystkim w ostatnim czasie. 2020 rok wymagał funkcjonowania w dwóch wymiarach jednocześnie – realnym oraz wirtualnym. Życie w ciągłym kontakcie z technologią to wizja, którą przedstawiał w swoich dziełach Stanisław Lem – patron 2021 roku. Jego przewodnictwo w tym nowym, hybrydowym świecie jest zatem trafnym wyborem” – wyjaśniają organizatorzy.

Dużo miejsca na targach poświęcone zostanie tłumaczom. Dzięki ich sprawnemu poruszaniu się na terenie języków obcych czytelnicy mogą doceniać talent autorów z całego świata. O swoich umiejętnościach i praktyce zawodowej opowiedzą podczas tegorocznej edycji wydarzenia.

Organizatorzy liczą, że targi uda się zorganizować w taki sposób, by połączyć tradycyjną formułę spotkań w hali targowej z działaniami online. Czy to się uda? To już pokaże czas i rozwój sytuacji epidemicznej.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia