Opowieści żołnierskie Olega Pawłowa dzisiaj w ArtCafe Teatru Barakah

7 kwietnia 2016

dramatorium_z_olegiem_pawlowem
W czwartek 7 kwietnia ArtCafe Teatru Barakah zaprasza na kolejną odsłonę „Dramatorium”, tym razem poświęconą jednemu z najlepszych, najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych rosyjskich pisarzy, Olegowi Pawłowowi.

Opowiesci_z_ostatnich_dniAktorzy teatru zaprezentują fragmenty żołnierskich „Opowieści z ostatnich dni”, które ukazały się w styczniu nakładem wydawnictwa Noir sur Blanc. Akcja wszystkich trzech krótkich powieści zebranych w tym tomie toczy się w schyłkowym okresie sowieckiego imperium, w wojsku i łagrach Kazachstanu. Jak pisze wydawca, „posępny obraz tego czasu, jego grozy i absurdów, ludzkiej niedoli rozjaśnia wysokiej próby czarny humor, sugestywność psychologicznych portretów bohaterów i tak charakterystyczna dla wielkiej rosyjskiej prozy solidarność z prostym, poniżonym, bezbronnym człowiekiem”. To prawdziwa rosyjska literatura!

Wydarzenia odbędzie się w ramach „Dramatorium”, czyli interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Jak piszą organizatorzy, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Spotkanie poświęcone „Opowieściom z ostatnich dni” Olega Pawłowa odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. „Dramatorium” przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia