Opowiadania W. B. Yeatsa w wykonaniu krakowskich aktorów

10 stycznia 2015

dramatorium_plakat_Yeats
W poniedziałek 12 stycznia aktorzy krakowskiego Teatru Barakah przybliżą mniej znane oblicze W. B. Yeatsa. W ArtCafe teatru przy ul. Paulińskiej 28 będziemy mogli wysłuchać opowiadań irlandzkiego pisarza. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Booklips.pl.

W. B. Yeats był irlandzkim poetą, dramaturgiem i filozofem. W 1923 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla „za uduchowioną twórczość poetycką, oddającą w najwyższej formie artystycznego ducha narodowego”. Był orędownikiem niepodległości kraju, związany z irlandzkim ruchem odrodzenia celtyckiego, współtwórcą Irlandzkiego Towarzystwa Literackiego i współzałożycielem Abbey Theatre w Dublinie. W latach 20. był także senatorem Wolnego Państwa Irlandzkiego. Powiedzenia miał jak na typowego Irlandczyka przystało, np. „Problem z niektórymi ludźmi polega na tym, że kiedy nie są pijani, są trzeźwi”. Czwórka aktorów Teatru Barakah zaprezentuje opowiadania Irlandczyka.

Utwory Yeatsa przeczytają: Lidia Bogaczówna, Kinga Waligóra, Krzysztof Bochenek i Szymon Grzybek. Spotkanie poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik.

Pod nazwą „Dramatorium” w Teatrze Barakah odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… „Dramatorium” jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

„Dramatorium” z opowiadaniami W. B. Yeatsa odbędzie się w poniedziałek 12 stycznia o godzinie 20.00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować mailowo (rezerwacje@teatrbarakah.com), albo za pomocą formularza na stronie www.teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia