Opowiadania miłosne, zmysłowe, erotyczne i dziwne w czwartek w Teatrze Barakah

7 kwietnia 2015

dramatorium-pozadanie
W najbliższy czwartek 9 kwietnia krakowski Teatr Barakach obiecuje nam w ramach kolejnej odsłony „Dramatorium” spotkanie z opowiadaniami miłosnymi, zmysłowymi, erotycznymi i dziwnymi.

Aktorzy i inni zapaleńcy zaprezentują fragmenty zbioru opowiadań pod wspólnym tytułem „Pożądanie. Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych” wydanego przez Powergraph. W książce znajduje się dwanaście tekstów współczesnych polskich pisarzy (Marcin Przybyłek, Piotr Rogoża, Jarosław Urbaniuk, Anna Kańtoch, Szczepan Twardoch, Wit Szostak, Łukasz Orbitowski, Jakub Żulczyk, Jakub Małecki, Michał Cetnarowski, Jakub Nowak, Bernadeta Prandzioch). Są to opowiadania „o miłości, cielesności i zmysłach. O zaspokojeniu i nienasyceniu. O naszej seksualności i odkrywaniu jej tajemnic, czasem najbardziej zaskakujących dla nas samych. O poszukiwaniu dopełnienia w drugim człowieku. O przełamywaniu tabu. Odważnie i bez cenzury. O różnych obliczach pożądania”.

pozadanie-antologia-opowiadanGośćmi Dramatorium będą redaktorzy Powergraphu i ci autorzy opowiadań zebranych w antologii, którym los pozwoli przybyć na krakowski Kazimierz. Organizatorzy zachęcają wszystkich, aby przynosili własne propozycje literatury tematu, ponieważ mikrofony będą dostępne dla wszystkich.

Spotkanie z literaturą miłosną, zmysłową, erotyczną i dziwną odbędzie się w ramach „Dramatorium”, cyklu interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych wieczorów z literaturą organizowanych w Teatrze Barakah w dwa czwartki w miesiącu. Aktorzy! Pisarze! Poeci! Redaktorzy! I Wy, Czytelnicy! Będziecie wspólnie czytać, wspólnie słuchać, wspólnie pić, skakać z balustrady, wspólnie dyskutować, oglądać, śpiewać, recytować, kraść kukurydzę, palić, pluć na odległość i szukać dziury w całym! Dźwięki, obrazy i przede wszystkim Słowa! Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia! I tak przez dwa czwartki w miesiącu (bo w czwartek wszystko idzie gładko).

Zaraz po Dramatorium odbędzie się „Zakrapiana kolacja przy świecach z Markizem De Sade”, czyli impreza poświęcona tekstom i wszelkim wytworom kultury, które rewolucjonizowały oraz rewolucjonizują nasze spojrzenie na ludzką seksualność. Autorom, którzy nie bali i nie boją się włożyć kija w mrowisko ciasnych purytańskich przekonań oraz udowadniali, że można kochać po swojemu. Nie zabraknie też tych opisujących miłość w niezwykły i oryginalny sposób. Jak wiadomo, tematy tabu porusza się najlepiej po kilku głębszych, więc na barze będzie czekał na odbiorców cały arsenał alkoholi, które pomogą się nieco otworzyć na przełamywanie tabu. Spotkanie ubarwi muzycznie świetna ekipa muzyków. Chętni zapraszani są do przynoszenia własnych tekstów oraz instrumentów, gdyż scena będzie stała dla wszystkich otworem!

Dramatorium z „Pożądaniem” odbędzie się w czwartek 9 kwietnia o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia