Opowiadania Iwana Turgieniewa w ArtCafe krakowskiego Teatru Barakah

6 sierpnia 2014

turgieniew-dramatorium
W poniedziałek 11 sierpnia aktorzy Teatru Barakah wracają po miesięcznej przerwie do czytania dobrej literatury w ramach cyklu „Dramatorium”. Tym razem na scenie ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej będziemy mogli wysłuchać opowiadań rosyjskiego pisarza Iwana Turgieniewa. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Booklips.pl.

„Nie wolno niczego nie robić tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego” ? pisał Turgieniew. Na najbliższym „Dramatorium” w Teatrze Barakah aktorzy przeczytają trzy jego opowiadania: o rybakach, o miłości i o strachu. Na ten ostatni motyw warto zwrócić uwagę ze względu na fakt, iż Turgieniew inspirował się twórczością Edgara Allana Poego. Iwan Turgieniew był rosyjskim XIX-wiecznym pisarzem, przedstawicielem realizmu krytycznego, wiele lat mieszkał za granicą, ostatnie paręnaście w Paryżu. Jego najsłynniejsze dzieło to powieść „Ojcowie i dzieci”. Pisał także dramaty, nowele, opowiadania i poezję. Klasyk ? trzeba znać!

Nazwą „Dramatorium” można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru Barakah – zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach tegoż projektu odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… „Dramatorium” jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Opowiadania Iwana Turgieniewa przeczytają: Anna Piróg, Barbara Szałapak, Krzysztof Bochenek i Szymon Grzybek. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 11 sierpnia o godzinie 20.00 w Artcafe Teatru Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia