banner ad

Opowiadania dziewiętnastowiecznych pisarzy francuskich w krakowskim Teatrze Barakah

17 czerwca 2014

dramatorium-francuscy-pisarze
W poniedziałek 23 czerwca aktorzy krakowskiego Teatru Barakah przeczytają opowiadania pisarzy francuskich z XIX wieku. Impreza odbędzie się w ramach cyklu „Dramatorium”.

Anatole France, Auguste Villiers, Guy de Maupassant i Alphonse Daudet reprezentować będą literaturę francuską XIX wieku podczas poniedziałkowego „Dramatorium” z opowiadaniami z tegoż kraju i tegoż okresu. „Będzie o Lucyferze, o zbójcach też będzie i będzie jeszcze o kozie oraz o pójściu na ryby w czasie wojny, będzie super!” – zapowiadają organizatorzy.

Nazwą „Dramatorium” można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru Barakah – zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach projektu Dramatorium odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… Dramatorium jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Opowiadania dziewiętnastowiecznych francuskich pisarzy przeczytają: Lidia Bogaczówna, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek i Franciszek Muła. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. Dramatorium odbędzie się w poniedziałek 23 czerwca 2014 o godzinie 20.00 na scenie Teatru Barakah przy ulicy Szerokiej 6. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia