banner ad

Opowiadania amerykańskie dzisiaj w krakowskim Teatrze Barakah

10 grudnia 2015

dramatorium-opowiadania-amerykanskie
W czwartek 10 grudnia w ArtCafe teatru Barakah w Krakowie zagości literatura amerykańska. Opowiadania znanych pisarzy zza oceanu przeczyta trójka aktorów, a wszystko to w ramach przedostatniej w tym roku odsłony „Dramatorium”.

Literatura amerykańska jest na „Dramatorium” popularna i częsta. Tym razem będzie to kumulacja amerykańskości pod postacią opowiadań różnych pisarzy, takich, co to rzadziej są u nas czytani, a warci tego jak najbardziej. Będzie John Updike, Francis Scott Fitzgerald, Henry Miller, Donald Barthelme i… tyle rąbka tajemnicy możemy uchylić.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Dramatorium”. Są to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Jak piszą organizatorzy cyklu, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” z literaturą amerykańską odbędzie się w czwartek 10 grudnia o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Po „Dramatorium”, około godziny 22:00, przewidziano również pierwszy świąteczny pijacko-literacki kulig. „Będziemy czytać brudne listy do Świętego Mikołaja, śpiewać kolędy i pić do upadłego. Nie pójdziemy śladami Ebenezera Scrooge’a i zostawimy trochę na barze. (…) Bierzcie ze sobą listy do Mikołaja, instrumenty i ulubione książki, każdy będzie mógł swobodnie przedstawić swoje słodkie pijackie prezenty” – zachęcają organizatorzy.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia