Okazja do kupna, sprzedaży lub wymiany lektur. Kiermasz książek we Wrocławskim Domu Literatury

27 października 2022

W sobotę 5 listopada w klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury odbędzie się kolejne Bookowisko, czyli otwarty dla wszystkich kiermasz, podczas którego można sprzedać książki zalegające na naszych domowych regałach. To także dobra okazja, by za symboliczne kwoty zaopatrzyć się w lektury na długie jesienne wieczory lub poszukać pozycji niedostępnych już w księgarniach.

Bookowisko odbędzie się w godzinach 11:00-15:00. Wiele wrocławianek i wrocławian z pewnością kojarzy ten kiermasz ze stoiskami pełnymi książek w Przejściu Garncarskim. Tym razem jednak organizatorzy zapraszają na drugie piętro siedziby Wrocławskiego Domu Literatury – do klubu Proza. Na miejscu będzie otwarty bar, więc o książkach będzie można także porozmawiać przy kawie lub herbacie.

Bookowisko, organizowane przez Wrocławski Dom Literatury, wyróżnia się tym, że często można na nim znaleźć rzadkie pozycje do domowych bibliotek. Oferta jest zróżnicowana – każdy wybierze coś dla siebie. Podczas kiermaszu książki można kupować, bezpłatnie wymieniać lub sprzedawać. Jeśli kogoś interesuje to ostatnie, musi wcześniej zgłosić się do organizatorów jako wystawca. Wystarczy wysłać maila na adres: info@literatura.wroclaw.pl i poczekać na potwierdzenie. Udział jest bezpłatny. W mailu ze zgłoszeniem należy zawrzeć podstawowe informacje (nr telefonu, przybliżoną liczbę książek, które planuje się wystawić). Ilość miejsc jest ograniczona, więc liczy się kolejność zgłoszeń.

Podczas tej edycji Bookowiska będzie można odwiedzić specjalne stoisko związane z projektem Books from Home. Znajdziemy na nim ukraińskie książki dla dzieci (w języku oryginalnym), które wydano z inicjatywy Wrocławskiego Domu Literatury. Książki te będą przekazywane bezpłatnie rodzicom i opiekunom dzieci z Ukrainy, które obecnie mieszkają w Polsce. Po publikacje mogą się zgłosić także osoby prowadzące zajęcia z ukraińskimi dziećmi.

A skoro już o dzieciach mowa, to zaraz po Bookowisku, o godz. 15:00 również w klubie Proza odbędzie się wrocławska premiera książki dla najmłodszych „Kot Marian i odwiedzacze” autorstwa Krzysztofa Zapotocznego (Wydawnictwo Dwukropek). To historia dwunastoletniego chłopca Baltazara, której akcja została osadzona m.in. we Wrocławiu. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

[am]
fot. Max Pflegel/Wrocławski Dom Literatury

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia