Ogólnopolski konwent miłośników fantastyki – Pyrkon 2013

18 marca 2013


W dniach od 22 do 24 marca stolica Wielkopolski będzie żyła literaturą i wszelkimi innymi mediami związanymi z fantastyką. W Poznaniu odbędzie się bowiem ogólnopolski festiwal miłośników fantastyki Pyrkon 2013.

Organizatorzy imprezy przygotowali dla odwiedzających ponad 500 godzin programu, który będzie realizowany przez 24 godziny na dobę w około 20 salach. Fani fantastyki z całego kraju wezmą udział w prelekcjach tematycznych oraz popularnonaukowych, spotkaniach z wydawcami książek i gier, sesjach RPG, turniejach gier planszowych, karcianych i bitewnych, a także konkursach tematycznych z nagrodami.

Jednym z najważniejszych punktów imprezy są niewątpliwie spotkania autorskie z pisarzami fantastyki oraz panele dyskusyjne z ich udziałem. W tym roku na Pyrkonie pojawią się goście zagraniczni (Graham Masterton i Miroslav Žamboch) oraz krajowi autorzy (m.in. Jacek Dukaj, Stefan Darda, Jakub Ćwiek, Ewa Białołęcka, Anna Kańtoch, Rafał Kosik, Jarosław Grzędowicz, Łukasz Orbitowski, Maciej Parowski i Bogusław Polch).

Szczegółowy program imprezy oraz wszelkie inne informacje niezbędne do poruszania się po konwentowym terenie można znaleźć na stronie organizatorów: http://www.pyrkon.pl/2013/.

Tym, którzy nie wiedzą czego się spodziewać po Pyrkonie, prezentujemy krótki klip z zeszłorocznej edycji konwentu:

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia