Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon 2013

12 sierpnia 2013

Polcon 2013
W dniach od 29 sierpnia do 1 września na terenie Kampusu Politechniki Warszawskiej odbędzie się XXVIII edycja Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polon 2013. Gośćmi specjalnymi imprezy będą: ubiegłoroczny laureat World Fantasy Award Lavie Tidhar oraz jeden z najwybitniejszych krytyków i badaczy fantastyki naukowej John Clute.

Polcon to odbywający się od 1985 roku ogólnopolski zlot miłośników szeroko pojętej fantastyki, który ma formę ogromnej, interdyscyplinarnej konferencji kulturalnej, ze sporym dodatkiem atrakcji integracyjnych, rozmaitych gier hobbystycznych i towarzyskich oraz innych rozrywek i mediów związanych z wyobraźnią, jakie oferuje popkultura. Impreza odbywa się co roku w innym mieście i co roku organizowana jest przez inną grupę fanów. W Warszawie odbywa się po raz czwarty (poprzednio w 2007 roku). Organizatorem tegorocznej edycji jest Stowarzyszenie Avangarda we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, Studenckim Kołem Astronautycznym PW i innymi naukowymi kołami wydziałowymi Politechniki, Klubem Gier Planszowych „Agresor” i organizatorami Festiwalu Gier Planszowych „Kocioł” oraz Narodowym Centrum Kultury.

Główną atrakcją konwentu jest gala przyznawanej przez fanów fantastyki i uczestników Polconu Nagrody Fadomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Oczywiście konwent to nie tylko gala „Zajdla”, ale także ponad 1000 godzin atrakcji prowadzonych przez ponad 600 twórców programu, okazja do rozegrania tysięcy partii gier planszowych i sesji rpg, a przede wszystkim poznania wielu interesujących ludzi.

Ważną składową Polonu stanowi oczywiście literatura i komiks. W tym roku ? obok wymienionych na wstępie gości zagranicznych ? miłośnicy fantastyki będą mogli spotkać się m.in. z prof. dr hab. Edmundem Wnukiem-Lipińskim, Jakubem Ćwiekiem, Witoldem Jabłońskim, Anetą Jadowską, Anną Kańtoch, Tomaszem Kołodziejczakiem, Jackiem Komudą, Rafałem Kosikiem, Magdaleną Kozak, Marcinem Mortką, Maciejem Parowskim, tłumaczem Piotrem Cholewą, Robertem M. Wegnerem i Andrzejem Zimniakiem. Świat komiksu reprezentować będą m.in. Rafał Skarżycki, Przemysław „Trust” Truściński, tłumacz Jacek Drewnowski i krytyk Kamil Śmiałkowski.

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie: http://www.polcon.waw.pl/.

Tematy: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia