Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki ? Pyrkon 2012

23 marca 2012

Dzisiaj w Poznaniu rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki ? Pyrkon 2012. Przez trzy najbliższe dni stolica Wielkopolski będzie żyła literaturą, grami, multimediami i wszystkim, co wiąże się ze światem fantastyki.

Głównym celem konwentu jest propagowanie fantastyki zawartej w literaturze, komiksie, filmie oraz w grach: komputerowych, RPG, planszowych, karcianych i bitewnych.

Organizatorzy tegorocznego Pyrkonu przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji, w tym prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką, spotkania z wydawcami książek i gier a także turnieje gier i konkursy z nagrodami.

Istotnym punktem imprezy będą spotkania autorskie z pisarzami fantastyki oraz panele dyskusyjne z ich udziałem. Na tegoroczną edycję Pyrkonu przyjadą z zagranicy Ian McDonald (autor „Dni Cyberabadu” oraz „Domu derwiszy”) i Grzegorz Rosiński (rysownik Thorgala). Spośród krajowych twórców literatury będziemy mogli zobaczyć m.in. Ewę Białołęcką, Jakuba Ćwieka, Dariusza Domagalskiego, Jacka Inglota, Tomasza Kołodziejczaka, Rafała Kosika, Magdalenę Kozak, Marcina Mortka, Macieja Parowskiego, Łukasza Śmigiela oraz naszego kolegę redakcyjnego Krzysztofa Stelmarczyka.

Pyrkon 2012 to łącznie ponad 500 godzin prelekcji i innych atrakcji realizowanych w około 20 salach.

Szczegółowy program imprezy oraz wszelkie inne informacje niezbędne do poruszania się po konwentowym terenie można znaleźć na stronie organizatorów: http://www.pyrkon.pl/2012/index.php

Poniżej możecie zobaczyć wideo-zapowiedź tegorocznej edycji Pyrkonu:

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia