Odwołano Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Kolejna edycja odbędzie się w 2021 roku

16 października 2020

Wrocławski Dom Literatury podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek, która miała odbyć się w grudniu. Podobnie jak w przypadku krakowskich targów, przyczyną podjęcia takiego kroku jest wzrost zakażeń koronawirusem w trakcie II fali pandemii.

„Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz poważnie rosnącą liczbą zachorowań na SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich wydawców, czytelników i wystawców, jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne Wrocławskie Targi Dobrych Książek” – piszą w komunikacie organizatorzy.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to największe we Wrocławiu święto literackie, które tradycyjnie odbywa się w grudniu, w weekend poprzedzający mikołajki. Rokrocznie bierze w nim udział ponad 150 wydawnictw, a odwiedza – około 60 tysięcy osób. Impreza ta ma już niemal 30-letnią tradycję – w 2020 roku planowano zorganizować ją po raz 29. Czytelnicy nie spotkają się jednak w dniach od 3 do 6 grudnia w Hali Stulecia. Kolejna edycja zapowiedziana jest na 2021 rok.

Podczas targów miały zostać przyznane dwa wyróżnienia dla wydawców: Nagroda Edytorska Pióro Fredry 2020 (książka dla dorosłych czytelników) oraz Nagroda Edytorska Dobre Strony 2020 (książka dla dzieci). Wrocławski Dom Literatury nie poinformował, czy z uwagi na pandemię zrezygnowano z przyznania nagród, czy może zostaną one przyznane w innych okolicznościach.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia