Od 22 czerwca polscy filmowcy będą zapoznawać się z książkami wartymi zekranizowania. Tegoroczny Film the Book odbędzie się w sieci

18 czerwca 2020

22 czerwca startuje 3. edycja wydarzenia łączącego światy literatów i filmowców. Tegoroczne Film the Book odbędzie się na Facebooku i kanale YouTube Mazovia Warsaw Film Commission. Potrwa do 3 lipca.

Film the Book to projekt, który ma ułatwić polskim filmowcom zapoznanie się z nowościami wydawniczymi oraz tytułami czekającymi jeszcze na swoje premiery. Ze względu na epidemię tegoroczna edycja Film the Book przenosi się do sieci. Producenci, reżyserzy i scenarzyści, którzy szukają materiałów na adaptacje, przyjrzą się książkom między 22 czerwca a 3 lipca. Wydarzenie będzie można śledzić na facebookowej stronie Mazovia Warsaw Film Commission. Pitchingi równolegle pojawią się również na kanale serwisu na YouTubie.

Od 22 do 30 czerwca publikowane będą pitchingi, natomiast od 1 do 3 lipca odbędą się prezentacje książek z części marketowej. Ostatniego dnia wydarzenia do sieci trafi katalog Film the Book, który będzie zawierał pełen pakiet informacji na temat zaprezentowanych książek oraz bezpośrednie kontakty do osób i wydawnictw posiadających prawa do ekranizacji tytułów.

Selekcji książek na tegoroczną edycję Film the Book dokonali: Justyna Sobolewska, Agnieszka Wasiak, Błażej Hrapkowicz oraz organizatorki wydarzenia ? Anna Spisz i Ada Bogdziewicz. Swoje tytuły przedstawią Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Wydawnictwo Literackie, Czarne, Znak, Oficyna Literacka Noir sur Blanc, Dom Wydawniczy Rebis, W.A.B., Czarna Owca, Prószyński i S-ka, Cyranka, Wydawnictwo Poznańskie, Kobiece oraz agencja Syndykat Autorów. Łącznie zaprezentowanych zostanie 18 książek ? biografie, thrillery, horrory, komedie, książki psychologiczne, obyczajowe, młodzieżowe, historyczne i przygodowe.

Film the Book jest wydarzeniem, które od 3 lat łączy filmowców z literatami i zachęca do rozmów nie tylko o książkach prezentowanych w ramach wydarzenia, ale też wszystkich innych posiadających potencjał filmowy.

[am]
fot. i źródło: Mazowiecki Instytut Kultury

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia