Noc Księgarń zostaje wydłużona. Program wirtualny potrwa do końca listopada

23 października 2020

Dystrybutor książek OSDW Azymut zdecydował, że ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja festiwalu Noc Księgarń zostanie wydłużona o specjalny program wirtualny, który potrwa do końca listopada.

„To jeszcze nie koniec spotkań z książką, to nie koniec wirtualnych wizyt w księgarniach!” – informują organizatorzy. „Pozostańmy razem mimo dystansu! Na ten trudny czas przygotowaliśmy dla Was specjalne podcasty, produkcje filmowe, wykłady, retransmisje spotkań autorskich, wystawy, spacerowniki literackie czy konkursy. W sumie kilkadziesiąt wspaniałych spotkań z książką!”

W niedzielę 25 października o godz. 20:00 odbędzie się premiera ostatniego odcinka cyklu #PoezjaMigana. Wiersz „Księgarnie” Juliana Kornhausera zostanie zaprezentowany w interpretacji Krystyny Czubówny i Marzeny Kasperskiej ze Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.

O tej samej godzinie na stronie nocksiegarn.pl zapowiedziano premierę wirtualnych spacerowników po Warszawie („Ulice Złego, tropy Tyrmanda”) i Krakowie („Krakowskie księgarnie i antykwariaty”).

Autor „Złego” i patron tegorocznej edycji festiwalu będzie też bohaterem specjalnego wydarzenia, które zaplanowano na poniedziałek 26 października. O godz. 18:00 na stronie Nocy Księgarń na Facebooku rozpocznie się wirtualne spotkanie z Marcelem Woźniakiem wokół książki „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”, która w październiku
ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Rozmowę z biografem Tyrmanda poprowadzi Joanna Pogorzelska – redaktorka, kuratorka wielu wystaw (m.in. „Ulice Złego”), koordynatorka działań z zakresu edukacji kulturalnej dla dzieci; przez wiele lat kustosz w Muzeum Literatury w Warszawie.

Wydarzenie ma być transmitowane na żywo z księgarni Tarabuk w Warszawie. Ze względów bezpieczeństwa spotkanie odbywa się bez udziału publiczności. Pytania do gościa będzie można zadawać w komentarzach pod transmisją.

Tego też dnia na naszej stronie i profilach w mediach społecznościowych możecie spodziewać się konkursów, w których rozdawać będziemy książki Tyrmanda.

Między 28 października a 30 listopada wydarzeń ma być dużo więcej. Czekają nas konkursy dla czytelników, retransmisje spotkań autorskich, premiery podcastów. Zorganizowana zostanie również internetowa wystawa fotografii prezentujących księgarnie na przestrzeni ostatnich 120 lat. Szczegóły pojawiać się będą sukcesywnie na profilu Nocy Księgarń na Facebooku.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia