banner ad

Noblista Orhan Pamuk przyjedzie w maju do Polski

19 lutego 2018


Znakomita wiadomość dla miłośników literatury z najwyższej półki. Laureat literackiej Nagrody Nobla Orhan Pamuk w maju przyjedzie do Polski i spotka się z czytelnikami. Turecki pisarz przyjął zaproszenie Wydawnictwa Literackiego i Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Noblista oprócz spotkania z fanami w ramach Apostrofu będzie również podpisywał książki na stoisku wydawcy podczas Targów Książki w Warszawie, zawita też do Krakowa. Przyjazd Orhana Pamuka będzie jednym z głównych wydarzeń jubileuszu 65-lecia Wydawnictwa Literackiego.

Orhan Pamuk to bezsprzecznie najbardziej znany współczesny pisarz turecki i zarazem jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie. Jego książki, przetłumaczone na sześćdziesiąt języków, cieszą się ogromną popularnością wśród milionów czytelników na wszystkich kontynentach, a każda kolejna powieść staje się bestsellerem. Do najbardziej znanych i cenionych powieści tureckiego pisarza należą „Śnieg”, „Nazywam się Czerwień”, „Stambuł. Wspomnienia i miasto”, „Dziwna myśl w mej głowie”. Najnowsza powieść Pamuka ? „Rudowłosa” ? została opublikowana w Polsce w 2017 roku. Wydawnictwo Literackie jest wyłącznym wydawcą dzieł tureckiego powieściopisarza w Polsce. Przyjazd Noblisty będzie jednym z głównych wydarzeń jubileuszu 65-lecia krakowskiej oficyny. Jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych domów wydawniczych w naszym kraju rozpoczął działalność w 1953 roku.

Orhan Pamuk podczas wizyty w Polsce odbędzie spotkanie z czytelnikami w Warszawie w ramach Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury organizowanego przez Empik ? z pewnością będzie to okazja, aby porozmawiać również o tych momentach, kiedy literatura spotyka się z otaczającą nas rzeczywistością, inspiruje się nią, a jednocześnie ją analizuje.

To nie koniec literackich atrakcji. Orhan Pamuk podczas wizyty w Polsce będzie również podpisywał książki na stoisku Wydawnictwa Literackiego na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, a ponadto odwiedzi Kraków, gdzie również spotka się z czytelnikami.

Dokładny plan wizyty Orhana Pamuka i terminy spotkań z Noblistą ogłoszone zostaną niebawem.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia