banner ad

Niemiecka gwiazda kryminału Nele Neuhaus odwiedzi Warszawę

17 kwietnia 2019


W dniach 24-26 maja Warszawę odwiedzi niemiecka pisarka Nele Neuhaus, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, znana m.in. z książek „Śnieżka musi umrzeć” czy „W lesie”. W samych Niemczech łączny nakład jej książek osiągnął 10 milionów egzemplarzy, a prawa do powieści zostały sprzedane do ponad 30 krajów.

Nele Neuhaus jest nie tylko znakomitą pisarką, ale i nietuzinkową osobowością. Pierwszą książkę wydała własnym sumptem, będąc jednocześnie pisarką, graficzką, księgową, redaktorką, marketingowcem i agentką sprzedaży. I kiedy po trzech latach dzięki swoim staraniom sprzedała ponad dziesięć tysięcy egzemplarzy, w końcu zainteresowało się nią berlińskie wydawnictwo Ullstein. I to był początek oszałamiającej kariery. Nele Neuhaus stała się wielkim odkryciem niemieckiego rynku wydawniczego, pokochały ją całe Niemcy i nazwały niekoronowaną królową kryminału.

Jej sława trafiła również do Polski, gdzie pisarka ma oddane grono czytelników. Na kolejne części kryminałów z komisarzami Oliverem von Bodensteinem i Pią Kirchhoff, których akcja rozgrywa się w malowniczych okolicach gór Taunus, czekają tysiące fanów gotowych na podjęcie gry i rozszyfrowanie zagadek przygotowanych przez autorkę. A nie jest to zadanie łatwe ? oprócz skomplikowanych spraw dla policyjnych komisarzy, Nele Neuhaus w swoich kryminałach pisze też o ważnych kwestiach obyczajowych i społecznych. Porusza trudne tematy: Holocaust, molestowanie dzieci, przestępstwa gospodarcze, ochrona środowiska, korupcja. A jednak jej kryminały czyta się lekko, mimo że, jak czytamy na okładkach polskiego wydania, „zostawiają po sobie na długo słodki posmak z nutą goryczy”.

Wydawnictwo Media Rodzina poinformowało, że w dniach 24-26 maja Nele Neuhaus odwiedzi Polskę. Autorka spotka się z czytelnikami podczas Warszawskich Targów Książki w piątek 24 maja i w sobotę 25 maja.

Jej wizyta będzie połączona z premierą najnowszego kryminału o bardzo adekwatnym tytule „Dzień Matki”. Przez czternaście dni nikt się nie zainteresował zwłokami osiemdziesięcioczteroletniego Theodora Reifenratha. Gdy policja wreszcie się pojawia, Pia Sander i Oliver von Bodenstein odkrywają na posesji zmarłego szczątki kilku kobiet. Czy Reifenrath był seryjnym mordercą? W oczach sąsiadów on i jego żona Rita stanowili książkowy przykład rodziny zastępczej, oferującej dzieciom pozbawionym opieki dom pełen miłości. W wyniku śledztwa na jaw wychodzą jednak mroczne fakty: historia rodzonej córki Reifenrathów, która zmarła z przedawkowania narkotyków, utopionej w stawie dziewczyny z sąsiedztwa i tajemniczego samobójstwa Rity Reifenrath, której zwłok nigdy nie odnaleziono.
Kiedy kolejna kobieta przepada bez wieści, Pia mobilizuje wszystkie siły, by ją odnaleźć. Czy funkcjonariusze zdążą rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno? Czas jak zwykle działa na ich niekorzyść, ale muszą zrobić wszystko, żeby zdążyć przed Dniem Matki!

fot. Ullstein Buchverlage

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia