„Niebieskie ptaki” PRL-u w krakowskim Teatrze Barakah

6 maja 2015

9.dramatorium_niebieskie_ptaki_PRL
W najbliższy czwartek 7 maja w krakowskim Teatrze Barakach poczujemy się, jak w jednej z warszawskich kawiarni lat powojennych. W ramach kolejnej odsłony „Dramatorium” aktorzy przybliżą nam twórczość najsłynniejszych „niebieskich ptaków” PRL-u.

Słuchając prozy Hłaski, dzienników Tyrmanda, piosenek Osieckiej, opowiadań Stachury, wierszy Wojaczka, anegdot o Himilsbachu i Maklakiewiczu poczujecie się jak przy jednym ze stolików w Kameralnej, Ścieku, SPATiF-ie czy Harendzie. No i oczywiście pojawi się wódka. Bo wtedy wszyscy pili wódkę, ponieważ ? jak mawiał Himilsbach ? „picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości”.

Wszystko to będzie obecne podczas kolejnego „Dramatorium” i jak to w PRL-u, tak i w Barakah doceniany jest kolektyw, dlatego wszyscy zapraszani są do przyniesienia swych ulubionych tekstów i piosenek z tamtych lat oraz ochoty na wódkę z ogórkiem i smalcem posmarowanym chlebem.

„Dramatorium” to cykl interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Spotkanie z „niebieskimi ptakami” PRL-u odbędzie się w czwartek 7 maja o godzinie 21:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia