banner ad

Nico Walker i Ken Follett odpowiedzą na pytania polskich czytelników

6 października 2020

Empik zapowiada na ten tydzień dwa spotkania online z zagranicznymi pisarzami, w których warto wziąć udział. We wtorek Nico Walker odpowie na pytania czytelników dotyczące kontrowersyjnej powieści „Świeży”. Dzień później ze studiem połączy się kolejny światowej sławy pisarz – Ken Follett, autor bestsellerowej serii „Filary Ziemi”.

Powieść „Świeży” (Wydawnictwo Poznańskie), finalistka PEN Hemingway Award, należy do najgłośniejszych tytułów ostatnich lat. Książka pojawiła się w zestawieniach najlepszych premier roku przygotowanych przez „New Yorkera”, „Entertainment Weekly” i „Vogue’a”, a także u nas otrzymała wysoką ocenę. We wtorek 6 października o godz. 20:00 Nico Walker odpowie na pytania polskich czytelników podczas wirtualnego spotkania autorskiego. Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś.

Głównym bohaterek książki jest młody mężczyzna, który na pierwszym roku nauki w college’u poznaje Emily. Połączeni pasją do twórczości Edwarda Albeego i ecstasy szaleńczo się w sobie zakochują. Wkrótce jednak Emily musi wrócić do domu w Elbie, w stanie Nowy Jork, wobec czego chłopak rzuca szkołę i zaciąga się do wojska jako sanitariusz. Życie nie przygotowało go na koszmarną rzeczywistość, którą zastaje w Iraku. Koledzy z jego oddziału na zmianę palą, grają w karty, wdychają sprężone powietrze, nadużywają środków przeciwbólowych i oglądają porno. Oprócz tego giną jeden po drugim podczas kolejnych misji. Przez cały ten czas chłopak stara się podtrzymać na odległość swój związek z Emily. Gdy w końcu wraca do kraju, zespół stresu pourazowego nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Uzależnia się od heroiny, a kiedy kończą mu się pieniądze, postanawia zarobić je w jedyny sposób, jaki zna – poprzez wyuczoną przemoc.

30 września do polskich księgarni trafiła powieść „Niech stanie się światłość” (Wydawnictwo Albatros), prequel „Filarów Ziemi” – najgłośniejszej książki Kena Folletta, która sprzedała się na świecie w ponad 27 milionach egzemplarzy. W środę o godz. 18:00 autor porozmawia z polskimi fanami swojej prozy podczas spotkania online, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

„Niech stanie się światłość” to epicka historia o początku epoki, w której zaczęła się kształtować potęga imperium brytyjskiego. Opowieść o nieokiełznanej żądzy władzy, walce o prawa, które służą nie tylko rządzącym, o miłości i nienawiści, desperackim dążeniu do zachowania godności, nawet tam, gdzie nie ma na nią miejsca. Tak to się zaczęło, w Kingsbridge, które jeszcze wtedy nie nosiło takiej nazwy – 100 lat przed tym, jak Tom Budowniczy zaczął budować katedrę.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia