Międzynarodowy Festiwal Kryminału przełożony na jesień. Zmiana terminu prac związanych z przyznaniem Nagrody Wielkiego Kalibru

26 marca 2020


Kolejny festiwal został przełożony na jesień z uwagi na obowiązujący aktualnie na obszarze Polski stan epidemii. Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu poinformowali, że tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 4-8 listopada, a gala wręczenia Nagrody Wielskiego Kalibru – 7 listopada.

„Część z Państwa zapewne pamięta, że pierwsze wrocławskie edycje Międzynarodowego Festiwalu Kryminału odbywały się właśnie jesienią. Będzie to więc swoisty (choć nieplanowany) powrót do korzeni. Nie zdążyliśmy opublikować majowego programu, ale już niebawem zaczniemy informować o tym, co przygotowaliśmy i zrealizujemy w listopadzie. Liczymy, że zrozumieją Państwo naszą decyzję i zobaczymy się we Wrocławiu (choć nieco później, niż zakładaliśmy)” – piszą organizatorzy w komunikacie.

Przełożenie festiwalu powoduje, że zmianie ulegają także dotychczas obowiązujące terminy prac związanych z przyznaniem Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Kryminalnymi Warsztatami Literackimi. Nowy kalendarz prac dotyczący tego wyróżnienia przedstawia się następująco: długa lista książek nominowanych do nagrody zostanie ogłoszona 18 maja, a krótka lista z finalistami – 22 czerwca.

Wydłużono też czas nadsyłania prac zgłaszanych do konkursu na opowiadanie kryminalne do 15 czerwca. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 31 sierpnia na łamach Portalu Kryminalnego.

Festiwal Kryminału istnieje już od 2004 roku, a od 2009 roku stał się imprezą miasta Wrocław i zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Każdego roku biorą w nim udział rzesze miłośników literatury kryminalnej. Do Wrocławia przyjeżdżają znani autorzy z kraju i ze świata. Głównym wydarzeniem festiwalu jest wręczenie Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej roku.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia