Mario Vargas Llosa przyjedzie do Polski

10 września 2011

mario-vargas-llosa-polska
Wydawnictwo Znak poinformowało, że zeszłoroczny laureat literackiej Nagrody Nobla, Mario Vargas Llosa, przyjedzie w październiku do Polski! Autor odwiedzi Warszawę i Kraków, gdzie będzie promował swoje dwie najnowsze książki – „Marzenia Celta” oraz „Fonsito i księżyc”.

„Marzenia Celta”, pierwsza napisana po Nagrodzie Nobla książka to podróż w otchłań ludzkiej natury. Llosa dokonuje w niej bezlitosnej wiwisekcji ludzkiej moralności.
„Roger Casement siedzi w celi śmierci. Nie wie, jak skończy się walka o jego życie. W zamknięciu zmaga się z demonami przeszłości. Casement, idealista i charyzmatyczny dyplomata, większość życia spędził w Kongu i Amazonii. To on ujawnił całemu światu okrutną prawdę o bezmyślnych torturach i gwałtach na rdzennych mieszkańcach, jakich dopuszczali się – rzekomo cywilizowani – Europejczycy. Brudny koszmar kolonialnego świata przekracza wszelkie granice wyobraźni. Casement jako jedyny zachował w nim honor i czystość. Ale może to tylko pozory?” (więcej o książce)

„Fonsito i księżyc” to historia napisana z myślą o dzieciach chociaż śmiało może być również lekturą dla dorosłych, którzy potrafią odczytać zawartą w niej metaforę. Wydawnictwo Znak zapowiada ją jako „najpiękniejszą opowieść o miłości od czasów Małego Księcia”. (więcej o książce)

Wizyta pisarza planowana jest w dniach 21-22 października. Więcej szczegółów powinniśmy poznać wkrótce.

fot. Arild V?gen/Wikimedia Commons

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia