banner ad

Maciej Marcisz rusza w trasę promującą nową powieść „Znaki zodiaku”

29 maja 2024

Po „Taśmach rodzinnych” i „Książce o przyjaźni” przyszła pora na „Znaki zodiaku”. Nowa powieść Macieja Marcisza trafi do księgarń 5 czerwca nakładem Wydawnictwa W.A.B. W związku z tym autor ogłosił, że rusza w trasę promującą książkę.

„Uwaga, to jest ten moment. Pisarz wstaje od biurka, bierze flamaster w dłoń, nakłada uprzejmy uśmiech na twarz i wsiada do pociągu” – zapowiada w mediach społecznościowych autor.

W najbliższych tygodniach Maciej Marcisz odwiedzi jedenaście miast, w których spotka się z czytelnikami. Pełną rozpiskę prezentujemy poniżej (data, miejscowość, miejsce):

31 maja, Wisła, Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry,
4 czerwca, Wrocław, BWA Wrocław w ramach WroPride,
5 czerwca, Warszawa, Nowa Księgarnia,
11 czerwca Warszawa, panel w ramach Warsaw QueerWeek,
12 czerwca, Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej,
14 czerwca, Kraków, Pałac Potockich,
17 czerwca, Giedlarowa, Dyskusyjny Klub Książki,
18 czerwca, Rzeszów, Dyskusyjny Klub Książki,
19 czerwca, Katowice, Miejska Biblioteka Publiczna Katowice,
20 czerwca, Ruda Śląska, Księgarnia Stronnicza,
2 lipca, Poznań, Księgarnia Bookowski,
23 lipca, Częstochowa, Arche Hotel Częstochowa x Wspieraj Kulturę.

Podczas spotkań autor będzie promował swoją najnowszą, trzecią powieść. Akcja „Znaków zodiaku” rozgrywa się w Toskanii, gdzie przyjeżdża dwójka bohaterów znajdujących się na życiowym zakręcie.

Maks jest pisarzem i wkrótce ma szansę otrzymać najważniejszą nagrodę literacką w kraju. Sławę przyniosła mu autobiograficzna trylogia, w której przedstawił swoje trudne dzieciństwo. Wychowanie na wsi wśród przegranych transformacji, biedę, znój, dyskryminację, ojca alkoholika i matkę półanalfabetkę. Jest tylko jeden problem – ktoś twierdzi, że ta ckliwa historia społecznego awansu została kompletnie zmyślona.

Jego przyjaciółka Ida właśnie się zaręczyła. Szkoda tylko, że praca w biurze tłumaczeniowym kompletnie ją wypala. Pewnego ranka zostawiła w łóżku swojego partnera, wyszła z domu i błąkała się po mieście bez celu, aż zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego. Wyszła z półrocznym zwolnieniem lekarskim.

Maks proponuje Idze wyjazd do Toskanii, gdzie piękny dom na wzgórzu ma jego znajoma. Słońce, piękna sceneria i dużo wolnego czasu. Czy można chcieć czegoś więcej? „Znaki zodiaku” to zanurzona we współczesności opowieść o grach z tożsamością, klasowych napięciach i pragnieniu nowego życia. Z lekkością wakacyjnej powieści Maciej Marcisz zadaje pytania o miłość, przyjaźń i wielość naszych osobowości.

„Znaki zodiaku” Macieja Marcisza ukażą się pod patronatem Booklips.pl.

[am]
fot. Laura Bielak


Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia