Łukasz Orbitowski – czytanie fragmentów książki „Horror show” oraz spotkanie z autorem

8 lipca 2014

orbitowski-dramatorium
W najbliższą sobotę w krakowskim Teatrze Barakah gościć będzie Łukasz Orbitowski. Okazją do spotkania z autorem i kolejnej odsłony „Dramatorium” jest wznowienie przez Korporację Ha!Art powieści „Horror show”. Booklips.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W życie Giełdziarza, krakowskiego pirata, za sprawą przypadkowo znalezionej układanki, wkraczają siły nadprzyrodzone… i rudy kot. „Orbitowski odczarował Kraków z deszczu na Brackiej, złotych nut spadających na Rynek, kawiarenek, słodkiego do obrzydliwości 'klimaciku’ i wszelkiej cepelii. Rozwalił dekoracje, które przysłaniają rzeczywistość i krępują wyobraźnię. To paradoks, że Krowodrza, Prądnik Biały, legendarna giełda na Balickiej doczekały się najbardziej realistycznego (i w gruncie rzeczy jedynego) portretu w fantastycznym kostiumie” ? pisał Jan Bińczycki o „Horror show”, której fragmenty zaprezentują aktorzy Barakah na kolejnym „Dramatorium” organizowanym we współpracy z Wydawnictwem Ha!Art. Po „Dramatorium” Teatr Barakah zaprasza na spotkanie z pisarzem.

horror_showNazwą „Dramatorium” można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru Barakah – zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach projektu „Dramatorium” odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… „Dramatorium” jest tym, czym Teatr BARAKAH może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Fragmenty książki „Horror show” Orbitowskiego przeczytają: Lidia Bogaczówna, Szymon Grzybek, Franciszek Muła, Dominik Nowak, Paweł Plewa. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 12 lipca 2014 o godzinie 20.00 na scenie Teatru Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia