Łódź zaprasza na VIII Salon Ciekawej Książki

7 listopada 2018


Miasto Łódź zaprasza wszystkich pasjonatów literatury i nie tylko do odwiedzenia Salonu Ciekawej Książki, który odbędzie się w terminie 16-18 listopada 2018 w hali Expo Łódź. „Nie ma Polski bez literatury” ? to tegoroczne hasło przewodnie targów.

Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych
w promocyjnych cenach.

Swoją ofertę pokaże 90 wystawców w tym: czołowe polskie wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, antykwariaty, instytucje kultury oraz stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce.

Podczas targów będzie można zapoznać się z bogatą ofertą wszystkich gatunków literackich począwszy od literatury pięknej, sensacyjno-kryminalnej, popularnonaukowej i naukowej, literatury faktu oraz komiksu. Gratką i niewątpliwą atrakcją imprezy będą spotkania z takimi interesującymi autorami, jak: Wojciech Chmielarz, Thomas Arnold, Michał Ogórek, Stefan Türschmitd, Ałbena Grabowska, Alek Rogoziński, Jakub Ćwiek i Ewa Karwan-Jastrzębska.

Dla najmłodszych czytelników przygotowano warsztaty połączone z akcentami artystycznymi. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników i fanów gier planszowych nawiązujących do 100-lecia odzyskania Niepodległości. Warto również odwiedzić strefę bookcrossingu, w której będzie można bezpłatnie wypożyczyć lub zostawić książkę dla innych. Ciekawym wydarzeniem będzie escape room poświęcony Józefowi Piłsudskiemu. Dla sympatyków historii Łodzi w niedzielne popołudnie zostanie zorganizowany spacer z autorkami „Przewodnika literackiego po Łodzi”.

Kultura nie musi być droga i dlatego bilet jednorazowy na targi kosztuje tylko 3 złote, a dla dzieci do lat 10 wstęp jest bezpłatny. W cenie biletu będzie można też zwiedzić Targi Prezentów Świątecznych Mikołajek.

Szczegółowe informacje dotyczące VIII edycji Salonu Ciekawej Książki w Łodzi dostępne są na stronie: www.salonciekawejksiazki.pl.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia