Literatura portugalska w krakowskim Teatrze Barakah

8 września 2014

Dramatorium-Portugalskie
W poniedziałek 8 września w ArtCafe krakowskiego Teatru Barakah będziemy mieli możliwość bliższego zapoznania się z literaturą portugalską. W ramach kolejnej odsłony „Dramatorium” aktorzy teatru przeczytają opowiadania autorów pochodzących z tego kraju.

Warto poznać literaturę portugalską. Nie jest w Polsce zbyt popularna, ma swe tradycje, także swego noblistę (José Saramago). Podczas „Dramatorium” aktorzy Teatru Barakah zaprezentują kilka opowiadań portugalskich różnych autorów, z różnych okresów, o różnej tematyce, połączonych magią miejsca, w którym powstały, specyficznym humorem i dystansem do otaczającego świata.

W szyldem „Dramatorium” w Teatrze Barakah odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… Jak czytamy na stronie teatru, „Dramatorium” jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Opowiadania portugalskie przeczytają: Lidia Bogaczówna, Szymon Grzybek, Paweł Plewa, Paweł Wolsztyński. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. „Dramatorium” odbędzie się w poniedziałek 8 września 2014 o godzinie 20.00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia