banner ad

Literatura hipisowska w krakowskim Teatrze Barakah

9 września 2015

hipisi-dramatorium
W czwartek 10 września w krakowskim Teatrze Barakah cofniemy się do lat 60. ubiegłego wieku. Kolejną odsłonę „Dramatorium” zdominuje bowiem literatura hipisowska.

Niezliczone kolory kolorowe, wolna miłość, LSD, rockowa muzyka? Z tym kojarzą się hippisi. A literacko? Ze schyłkiem Beat Generation, z Kenem Keseyem, z „Próbą kwasu w Elektrycznej Oranżadzie”, z narkotycznymi esejami, z „Drzwiami percepcji”, z poezją o wojnie w Wietnamie, z Hermannem Hesse, z psychodelią Jima Morrisona?

Barakah zaprasza na wieczór z literaturą (i nie tylko!) hippisowską, podczas którego będziemy czytać, słuchać, oglądać i dzielić się tym, co hippisowskiego mamy, namawiając jednocześnie, byście wy też podzielili się z nami.

Prowadzony przez Teatr Barakah cykl „Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym!

Jak piszą organizatorzy cyklu, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” z literaturą hipisowską odbędzie się w czwartek 10 września o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia