Literacki stand-up z Sylwią Chutnik i Grażyną Plebanek w warszawskim Big Book Cafe

16 października 2017


Warszawski Big Book Cafe zaprasza na kolejny oryginalny występ na żywo. Październikowy Literacki Stand-up należy do kobiet. Silnych kobiet, które nie boją się stanąć do walki.

Wyzwanie podejmują Sylwia Chutnik i Grażyna Plebanek, wyraziste pisarki i felietonistki, autorki bestsellerowych powieści. Obie są feministkami, aktywnie walczą o prawa kobiet, obie też z entuzjazmem trenują boks, dlatego scena w Big Book Cafe zamieni się na ten wieczór w bokserski ring. Będziemy świadkami słownych nokautów, mocnych prostych i bolesnych puent.

„Opowiemy o tym, co czujemy oglądając serial 'Mad Men’, w którym pięknie ubrane kobiety parzą kawę, i co myślimy czytając 'Opowieść podręcznej’ Margaret Atwood. O naszym zaangażowaniu w czarne marsze, o kobiecości XXI wieku i o cofce obyczajowej. O naszych bohaterkach: tych silnych (’Córki rozbójniczki’) i tych przygiętych przez życie (’Jolanta’, a w wersji wybuchowej 'Pani Furia’)” – zapowiadają Chutnik i Plebanek.

Autorki zmierzą się z krzywdzącymi stereotypami („jeśli ładna, to głupia”) i z presją dotyczącą wyglądu („bądź piękna, bądź młoda, bądź seksi”). Przypomną, jak ważne jest siostrzeństwo i dlaczego dojrzałe kobiety powinny pielęgnować w sobie dziewczynki. Chutnik i Plebanek będą walczyć w obronie matek, a także kobiet, które nie planują macierzyństwa. Bo każda powinna mieć prawo wyboru. Mężczyźni także są zaproszeni na ten dynamiczny i ostry dwugłos.

Literacki Stand-Up to oryginalny cykl występów na żywo, podczas których autorzy próbują sił w roli performerów i wygłaszają komentarze do rzeczywistości. Na scenie literackiej wystąpili wcześniej Krzysztof Varga, Michał Witkowski, Justyna Kopińska i Max Cegielski. Wydarzenia z tego cyklu odbywają się co miesiąc, zawsze w piątki wieczorem. Najnowsze zaplanowano na 20 października o godzinie 20:00 w Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81. Bilety w cenie 15 złotych można kupić w przedsprzedaży w serwisie www.bilety24.pl oraz w Big Book Cafe (tylko gotówka).

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia