Literacka ekstaza z Irvinem Welshem w krakowskim Barakah

21 października 2015

dramatorium_welsh
W tym tygodniu Kraków nie tylko Festiwalem Conrada i Targami Książki stoi. Spragnionych kontaktu z literacką kontrkulturą zapraszamy do ArtCafe teatru Barakah na kolejną odsłonę Dramatorium. Jej bohaterem będzie szkocki pisarz Irvine Welsh.

„Jesteśmy tylko zaćpanymi kutasami w otoczeniu, którego nie widzimy w mieście, którym rzygamy udając, że znajdujemy się w centrum wszechświata, wyniszczając się gównianymi prochami, by zagłuszyć poczucie, że prawdziwe życie jest gdzie indziej, świadomi, że choć napędzamy naszą paranoję i rozczarowanie, to jesteśmy zbyt apatyczni, by przestać. Bo, co smutne, nie ma żadnego ciekawego powodu by przestać”. Ten krótki wyimek z powieści „Porno” Irvine’a Welsha, daje pojęcie z jakiego kalibru literaturą będziemy mieli do czynienia w ArtCafe Barakah

Welsh to Szkot, który mieszka w Amsterdamie, Londynie i u siebie, lubi pić piwo, nie przebiera w słowach, a film „Trainspotting” na podstawie jego pierwszej powieści znają chyba wszyscy. Napisał ich potem jeszcze kilka ? najlepsze fragmenty z najlepszych usłyszycie podczas czwartkowego „Dramatorium”.

„Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym!

Jak piszą organizatorzy cyklu, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” z twórczością Irvine’a Welsha odbędzie się w czwartek 22 października o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia