Kulturalne wagary z książką w Warszawie

20 marca 2013


Pierwszego dnia wiosny mieszkańcy Warszawy będą mogli otrzymać w prezencie książkę. Taka sposobność pojawi się dzięki akcji „Kulturalne wagary”.

Zanim na ulice miasta wyjedzie tramwaj, w którym na literackie wagary wyruszy ze swoją nową powieścią Jakub Ćwiek, kilka godzin wcześniej, a dokładnie o 12.00, na Skwerze Hoovera na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się akcja pod kryptonimem ?Kulturalne wagary?, zorganizowana przez wydawnictwo Muza we współpracy z Bibliocreatio.

W ramach tej inicjatywy wagarowiczom, którzy podadzą hasło ?Kulturalne wagary?, zostanie rozdane łącznie ponad 2000 książek. „Chcemy w ten sposób promować czytelnictwo jako alternatywę do innych form spędzania wolnego czasu” ? tłumaczą pomysłodawcy akcji. A trzeba przyznać, że potrzeby w tej dziedzinie są ogromne. Jak wynika z najnowszego raportu przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową, w ciągu minionego roku tylko 39,2 procent Polaków zadeklarowało jakikolwiek kontakt z książką. Być może akcje podobne do tej pozwolą podnieść odsetek czytających, choćby nieznacznie.

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia