Książka GO! Gdańsk zaprasza na poszukiwania książek ukrytych w przestrzeni miejskiej

11 kwietnia 2017


Wprawdzie moda na Pokemon GO dawno już przeminęła, ale inspirowane grą akcje poszukiwania książek w przestrzeni miejskiej wciąż cieszą się dużym powodzeniem wśród czytelników. Kolejną, trzecią edycję tego typu zabawy, zapowiada na kwietniowy weekend (22-23 kwietnia) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Książka GO! to terenowa gra miejska, w której nagrodami dla najwytrwalszych graczy są książki. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną one ukryte będą opublikowane 22 kwietnia w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) biblioteki publicznej w Gdańsku. W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod wydarzeniem facebookowym zdjęcie książki, którą odnaleźli. Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, że książka, na którą polowali znalazła swojego właściciela. Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, organizatorzy planują przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach facebookowych i instagramowych akcję poszukiwania książek i oznaczą je hasztagiem #ksiazkaGO oraz #chodzedobiblioteki. Do wygrania będą nie tylko książki ale też gadżety biblioteczne (kubki, koszulki, zakładki magnetyczne).

Podczas zainicjowanej i organizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku akcji odnaleźć będzie można łącznie ponad 60 tytułów nowości wydawniczych! Wśród książek, które zostaną ukryte w Gdańsku, znajdą się m.in. pozycje autorstwa Tess Gerritsen, Jacka Dehnela, Katarzyny Puzyńskiej, Janusza L. Wiśniewskiego, Małgorzaty Wardy, Michała Rusinka i wielu innych polskich i zagranicznych autorów.

Nowością tej edycji Książki GO! będzie możliwość zdobycia niektórych książek z autografami pisarek/pisarzy, które do odnalezienia będą w edycji wieczornej. Podpowiedzi do lokalizacji książek z autografami opublikowane zostaną w sobotę (22 kwietnia) o godz. 20:00.

Do promocji III edycji Książki GO! włączyli się również niektórzy autorzy ukrytych książek. Na kanale Youtube biblioteki publicznej w Gdańsku dostępne są krótkie filmiki z udziałem np. Tess Gerritsen, Marie Tourell S?derberg, Jacka Dehnela czy Anny Król, którzy zapraszają do udziału w grze.

Poprzednie akcje z cyklu Książka GO! cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie w dwóch poprzednich edycjach gry miejskiej wzięło udział ponad tysiąc uczestników! Tym razem organizatorzy zapewnili jeszcze większą ilość książek do odnalezienia. Warto więc wyruszyć na poszukiwania!

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia