Konferencja poświęcona komiksowi ?Zabójczy żart? w Warszawie

27 lutego 2012

6 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się specjalna konferencja poświęcona mającemu premierę dzień wcześniej legendarnemu komiksowi „Batman: Zabójczy żart”.

W trakcie multimedialnego spotkania ze studentami i fanami komiksu zostanie przedstawiona geneza jednej z najlepszych opowieści o Mrocznym Rycerzu z Gotham w historii, będącą znaczącą inspiracją dla filmowego hitu „Mroczny Rycerz” w reżyserii Christophera Nolana.

Ponadto szczególny nacisk zostanie położony na warstwę graficzną i fabularną albumu, dzięki czemu ujrzymy wpływ „Zabójczego Żartu” nie tylko na franczyzę związaną z Batmanem, ale również i na popkulturę amerykańską. Dla uczestników przewidziane są niespodzianki od organizatorów konferencji.

Wydarzenie poprowadzi Michał Siromski, znany w Polsce batmanolog, uczestnik sympozjów komiksologicznych odbywających się w trakcie Międzynarodowych Festiwali Komiksu i Gier w Łodzi oraz redaktor magazynu KZ.

Wszyscy zainteresowani, studenci oraz komiksowi wielbiciele zaproszeni są do odwiedzenia Collegium Civitas 6 marca o godzinie 15:00, Pałac Kultury i Nauki na XII piętrze aula A.

Przekonajcie się sami, czy aby rzeczywiście jeden dzień wystarczy, aby popaść w bezkresne szaleństwo!

Na konferencję zatytułowaną „Starcie niepowstrzymanej siły z nieporuszalnym obiektem” zapraszają Koło Komiksu Collegium Civitas wraz z wydawnictwem Egmont, Magazynem Miłośników Komiksu KZ oraz serwisem BatCave.

Komiksowy klasyk „Batman: Zabójczy Żart” autorstwa Alana Moore’a i Briana Bollanda zostanie opublikowany 5 marca nakładem wydawnictwa Egmont w ramach ekskluzywnej serii „Mistrzowie Komiksu”.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia