banner ad

Kolejna odsłona Pleneru Literackiego w Gdyni. Którzy znani pisarze będą gościć nad morzem?

5 lipca 2022

Od 15 do 17 lipca na bulwarze Nadmorskim w Gdyni odbędzie się Plener Literacki. Wydarzenie łączy kiermasz książek z programem festiwalowym. Oprócz stoisk i spotkań z autorami nie zabraknie też warsztatów i zajęć dla dzieci.

Jak informuje gdyński magistrat, który wspólnie z Fundacją Historia i Kultura organizuje Plener Literacki, podczas trzech dni na bulwarze Nadmorskim znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy książek, jak i ci, którzy sięgają po nie okazjonalnie. Swoją ofertę zaprezentuje około 80 wystawców. Na stoiskach wydawniczych pojawią się nowości i bestsellery w promocyjnych cenach.

Plener Literacki w Gdyni będzie też okazją do spotkań z pisarzami i znanymi gośćmi. W tym roku rozmowy mają być przeprowadzane na scenie pleneru na bulwarze Nadmorskim, ale również w muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim.

Na scenie pleneru zagoszczą m.in.: Barbara Kosmowska, Małgorzata Starosta, prof. Jerzy Bralczyk, Izabela Janiszewska i Bartosz Szczygielski, Grzegorz Kapla, Joanna Laprus oraz Zyta Rudzka. Z kolei w muszli koncertowej odbędą się spotkania z: Katarzyną Barlińską, Karoliną Sulej, Krystyną Kurczab-Redlich, Łukaszem Orbitowskim, Maciejem Siembiedą, Vincentem V. Severskim oraz Grzegorzem Kasdepkem i Hubertem Klimką-Dobrzanieckim.

Podczas wydarzenia będzie można również dowiedzieć się więcej o Nagrodzie Literackiej Gdynia. Organizatorzy postawią dla wszystkich zainteresowanych specjalne stoisko. Znajdą się tam publikacje dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych do tego wyróżnienia.

We współpracy z Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki” oraz Biblioteką Gdynia przygotowano program dziecięcych atrakcji literackich. W planach są m.in. warsztaty tworzenia zakładek do książek, zabawa literacko-muzyczna z Katarzyną Huzar-Czub oraz spotkanie z Jackiem Galińskim, autorem książki „Pawełek i cała reszta”. Zapowiedziano też wielkoformatową grę literacką, w której można sprawdzić swoją wiedzę o postaciach z bajek, a także bibliorower, czyli mobilny punkt bookcrossingowy.

Wydarzenie potrwa trzy dni – w piątek (15 lipca) między godz. 12:00 a 19:00, a w weekend (16-17 lipca) w godz. od 11:00 do 19:00. Wstęp na plener jest bezpłatny. Pełny program jest dostępny na stronie internetowej Fundacji Historia i Kultura.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia