Kiermasz książek za 2 złote w Białymstoku. Pieniądze ze sprzedaży wesprą uchodźców z Ukrainy

8 marca 2022

W piątek 11 marca Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku organizuje kiermasz książek. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy po ataku Rosji zmuszeni byli opuścić swój kraj.

Jak informuje Książnica Podlaska, miłośnicy literatury będą mogli wybrać coś dla siebie spośród ok. 2 tysięcy pozycji wycofanych z biblioteki. Książki, jak zawsze na tego typu bibliotecznych wyprzedażach, sprzedawane będą za symboliczną cenę 2 złotych. Tym razem jednak zebrane środki zostaną przekazane na szczytny cel.

„Decyzję o organizacji kiermaszu podjęliśmy spontanicznie, widząc co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Nie mieliśmy wątpliwości, że pieniądze ze sprzedaży książek powinny wesprzeć uchodźców z Ukrainy, dlatego zachęcamy do pojawienia się na piątkowym kiermaszu, wybrania lektury dla siebie, a jednocześnie wsparcia naszych ukraińskich sąsiadów, którzy uciekli przed wojną” – mówi Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Kiermasz zapowiedziano na najbliższy piątek, 11 marca, w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A) w Białymstoku. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 17:00 lub do wyczerpania zapasów książek. Organizatorzy informują, że kiermasz odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, maseczki ochronne).

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia