Już za miesiąc ruszają 27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Gościem honorowym ? Węgry

29 października 2018


Już za miesiąc ruszy dwudziesta siódma edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Podobnie jak rok temu, impreza odbędzie się w Hali Stulecia. Po raz pierwszy w tym roku targi będą mieć gościa honorowego ? Węgry. Na miłośników książek czeka także dodatkowy cykl spotkań w klubie Proza (Salon Zdobywców ? laureaci nagród literackich) oraz dłuższe godziny otwarcia.

Gościem honorowym Wrocławskich Targów Dobrych Książek będą w tym roku Węgry. Możemy zatem oczekiwać spotkań z węgierskimi pisarzami i wielu okazji, by bliżej poznać tamtejszą literaturę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Targi tradycyjnie zgromadzą najlepszych wydawców z całej Polski, ale pojawią się także stoiska z literaturą rumuńską, ukraińską, czeską, słowacką i węgierską. Przez cztery dni ? od 29 listopada do 2 grudnia ? w Hali Stulecia będzie okazja do spotkania z wieloma autorami. Wrocław odwiedzą m.in.: Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Barbara Gawryluk, Katarzyna Gubała, Jakub Małecki, Jakub Ćwiek, Magdalena Kordel, Anna Kańtoch, Katarzyna Surmiak-Domańska, Michał Ogórek, Joanna Opiat-Bojarska, Andrzej Strejlau, Jerzy Chromik, Beata Maciejewska, Mirosław Maciorowski, Jędrzej Morawiecki, Andrzej Saramonowicz, Paweł Fajdek, Mariusz Urbanek a także zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz. To tylko niektórzy z gości ? pełny program i listę autorów poznamy w połowie listopada.

Wśród targowych atrakcji znajdą się nie tylko rozmowy z pisarzami, ale również liczne warsztaty, wykłady i konkursy. Po raz drugi imprezą towarzyszącą książkowemu świętu będą Targi Wszystkiego Dobrego ? strefa designu, sztuki i mody, które rozgoszczą się w kuluarach Hali Stulecia. Nowością będzie natomiast dodatkowy, wieczorny program w klubie Proza (wrocławski Rynek, Przejście Garncarskie 2) zatytułowany „Salon Zdobywców”. To cykl spotkań z laureatami polskich nagród literackich przyznanych w 2018 roku, które poprowadzi Michał Nogaś. Przez cztery dni dziennikarz porozmawia m.in. z Anną Bikont, Martyną Bundą, Julią Fiedorczuk, Dominkiem Bielickim i Pawłem Sołtysem, Maciejem Płazą, Marcinem Wichą, a także tłumaczkami ? Sławą Lisiecką i Elżbietą Sobolewską.

W ramach Wrocławskich Targów Dobrych Książek poznamy także Najlepszą Książkę Roku, która zdobędzie Nagrodę Pióro Fredry ? prestiżowe wyróżnienie w pierwszym i jednym z najważniejszych konkursów edytorskich w kraju.

Dobrą wiadomością jest zmiana godzin otwarcia Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które w tym roku będziemy mogli odwiedzać każdego dnia o godzinę dłużej: w czwartek (29.11) od 12:00 do 19:00, w piątek i sobotę (30.11 ? 1.12) od 11:00 aż do 20:00 a w niedzielę (2.12) od 11:00 do 17:00. Wstęp zarówno na targi, jak i na spotkania w klubie Proza jest bezpłatny.

fot. Andrzej Solnica

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia