Już jutro międzynarodowy Dzień Czytania Gwiezdnych Wojen!

5 października 2012


W dniu 6 października ponad tysiąc księgarni i biblioteki będzie uczestniczyć w pierwszych obchodach międzynarodowego Dnia Czytania Gwiezdnych Wojen.

Nie każdy o tym wie, że oprócz sześciu kultowych filmów oraz kilku produkcji animowanych, na rynku pojawiło się kilkaset powieści oraz encyklopedii oraz niezliczona ilość komiksów rozgrywających się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wśród tytułów tych znajdziemy kontynuacje dalszych losów bohaterów znanych z dwóch filmowych trylogii, a także pozycje opisujące wydarzenia rozgrywające się na przestrzeni tysięcy lat, w skrupulatnie prowadzonej chronologii. W 2009 roku ukazała się nawet pierwsza powieść grozy osadzona w świecie wykreowanym przez Lucasa. W Polsce książki z cyklu Star Wars publikuje regularnie wydawnictwo Amber (od lutego tego roku dostępna jest również osobna kolekcja w kioskach), komiksy zaś mamy możliwość czytać dzięki staraniom wydawnictwa Egmont.

Na pomysł zorganizowania nowej literackiej tradycji wpadli przedstawiciele wytwórni Lucasfilm we współpracy z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami. Jutro w ponad tysiącu księgarń i bibliotek organizowane będą spotkania z autorami powieści i komiksów, połączone z konkursami i pokazami kostiumów.

Wprawdzie w tym roku wszystkie wydarzenia posiadające oficjalną akceptację wytwórni ograniczone zostały jedynie do Stanów Zjednoczonych, przedstawiciele Lucasfilms zapowiadają, że przyszłoroczne imprezy będą miały charakter globalny. Wyznawcom Jedi spoza USA taka wiadomość nie przeszkadza i na własną rękę organizują spotkania albo zadowalają się lekturą w domowym zaciszu. Pamiętajcie: jutro książki albo komiksy Star Wars w dłoń i niech moc będzie z wami!

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia