banner ad

Joe Hill spotka się wirtualnie z polskimi czytelnikami! Wydarzenie zapowiedziane jest na 10 marca

12 lutego 2021

Joe Hill, popularny amerykański autor horrorów i syn Stephena Kinga, weźmie udział w wirtualnym spotkaniu z polskimi czytelnikami. Wydarzenie odbędzie się 10 marca o godz. 18:00 na profilu Empiku na Facebooku w cyklu „Premiera online”.

Data spotkania jest nieprzypadkowa. Tego dnia odbędzie się polska premiera wznowienia pierwszej powieści pisarza, „Pudełka w kształcie serca”. Książka ukaże się w nowej szacie graficznej zaprojektowanej przez ekipę Dark Crayon. W serii ukazały się już „Gaz do dechy”, „Dziwna pogoda”, „Strażak” i „NOS4A2”. Zgodnie z zapowiedzią Wydawnictwa Albatros następne w kolejności będą „Rogi”.

„Pudełko w kształcie serca” stanowiło przełom w karierze literackiej Joego Hilla, który miał już w dorobku debiutancki zbiór opowiadań „Upiory XX wieku”. To była jego pierwsza książka, która zyskała międzynarodowe uznanie i ukazała się w rodzimych Stanach Zjednoczonych („Upiory…” początkowo wydano jedynie w niewielkim nakładzie w Wielkiej Brytanii). Prawa do ekranizacji zostały zakupione przez Warner Bros. i choć film nigdy nie powstał, o autorze zaczęło być głośno w mediach. Wtedy też wyszło na jaw, że za pseudonimem Joe Hill kryje się syn Stephena Kinga.

Głównym bohaterem „Pudełka w kształcie serca” jest Jude Coyne, gwiazdor ostrego rocka w mocno średnim wieku, który oprócz muzyki ceni sobie spokój, psy, kobiety i swoją wyjątkową kolekcję. Jako zbieracz wszystkiego, co makabryczne i niesamowite, nie może przepuścić okazji do zakupu wystawionego na aukcji internetowej ducha. Kiedy jednak w jego domu pojawia się garnitur nieboszczyka w czarnym pudełku w kształcie serca, Jude odkrywa, że za swe pieniądze dostał znacznie więcej, niż się spodziewał. Duch bowiem jest prawdziwy – i ma swoje plany…

Wirtualne spotkanie z Joem Hillem będzie dla polskich czytelników okazją do wysłuchania, co pisarz ma do powiedzenia na temat tej i innych swoich książek, a także komiksów, które regularnie publikuje. Oprócz autorskiej serii „Locke & Key” jest również szefem nowego imprintu DC – Hill House Comics, pod szyldem którego ukazują się komiksowe horrory uznanych twórców.

Spotkanie z Hillem zaplanowane jest na 10 marca na godz. 18:00 na profilu Empiku na Facebooku.

[am]
fot. ©Will Ireland/SFX Magazine/mat. prasowe Wydawnictwa Albatros

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia