Jesienna edycja Warszawskich Targów Fantastyki

24 września 2018


W pierwszy weekend października zapraszamy do Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy na kolejną edycję Warszawskich Targów Fantastyki. Na wielbicieli wszystkiego, co jest związane z fantastyką, czeka około stu wystawców, kilkunastu autorów i wiele atrakcji.

Warszawskie Targi Fantastyczne powstały z myślą o wszystkich, którzy kochają szeroko pojętą fantastykę ? nie tylko książki, filmy, komiksy i gry, ale też mnóstwo innych dziedzin inspirowanych fantastyką. Swoją obecność na imprezie zapowiedziało wielu wystawców, twórców, artystów i rzemieślników, którzy mogą wzbogacić twój świat, dom, życie i ciebie.

Na targach pojawią się znani polscy pisarze: Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Jakub Ćwiek, Rafał Dębski, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Aleksandra Janusz, Katarzyna Berenika Miszczuk, Sławomir Nieściur, Marcin Podlewski, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz i Andrzej Ziemiański. Wydarzenie uświetni rozmowa z bestsellerowym rosyjskim pisarzem Pawełem Kornewem, który musi pokonać ponad 3000 kilometrów, by spotkać się z polskimi czytelnikami.

Oprócz literatury na targach znajdziemy ręcznie robione cuda sprzedawane przez wyjątkowych kupców i twórców, którzy kochają fantastykę. Będzie można wzbogacić swoją szafę o płaszcze, suknie, bluzki, gorsety, spodnie, dodatki, biżuterię i wszystko to, czego potrzeba by dopracować swoje cosplayowe stylizacje lub po prostu poczuć się wyjątkowo. Swoje półki z kolei zapełnimy nowymi gadżetami, figurkami i innymi rzeczami niezbędnymi każdemu fanowi, a piękne i niezwykłe przedmioty, przygotowane przez wystawców, ozdobią nasze mieszkanie/pałac/zamek/wieżę czy inne miejsce, które zwykliśmy nazywać domem. Targi to również wspaniałe wystawy fotografii: Glow Of Darkness i Amadi Visuals.

To wszystko czeka na miłośników fantastyki na parterze i piętrach Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, natomiast podziemia pozwolą przenieść się do świata znanego z gier i książek, choć w nieco innej konwencji niż poprzednio.
Ekstrawaganckie przeżycia zapewnią anomalie rodem z Zony. Szczęśliwie, na śmiałków gotowych się tam zapuścić czekają dzielni stalkerzy (i stalkerki) rozłożeni obozem na rubieży niebezpieczeństw. Odwiedzający będą mieli okazję poznać uniwersum S.T.A.L.K.E.R., sprawdzić, ile szpeju może unieść zwykły człowiek, zobaczyć, jak wygląda świat oglądany przez maskę przeciwgazową, a także pogłaskać Snorka. Na najwytrwalszych czeka tor i przejście pośród anomalii i innych niebezpieczeństw pod okiem doświadczonego stalkera.

Warszawskie Targi Fantastyczne odbędą się w 6 i 7 października (sobota w godz. 10:00-20:00, niedziela w godz. 10:00-18:00) w samym centrum Warszawy w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25.

Sprzedaż biletów oparta jest o system „Pay What You Want”, co w praktyce oznacza, że płacimy za wejściówkę ile chcemy. Są jedynie dwa zastrzeżenia: minimalna kwota to 1 zł, płatności przyjmowane są w zaokrągleniu do pełnych złotych. Szczegółowych informacji na temat targów szukajcie na oficjalnej stronie imprezy: targifantastyki.pl.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia