Jerzy Pilch spotka się z czytelnikami po raz pierwszy od kilku lat

5 maja 2016

spotkania-z-pilchem
W maju Jerzy Pilch pojawi się na dwóch spotkaniach z czytelnikami. To pierwsza od kilku lat okazja, kiedy autor pojawi się publicznie i będzie rozdawał autografy.

Jerzy Pilch ? prozaik, publicysta, laureat nagrody Fundacji Kościelskich i nagrody literackiej Nike, oraz Ewelina Pietrowiak ? reżyser teatralna i operowa, scenograf będą promować na spotkaniach swoją wspólną książkę, wywiad rzekę „Zawsze nie ma nigdy. Jerzy Pilch w rozmowach z Eweliną Pietrowiak”.

Zawsze-nie-ma-nigdy_okladkaAutorzy pojawią się na nadchodzących Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. W sobotę 21 maja o godz. 14.00 na stoisku Wydawnictwa Literackiego będą podpisywać wspólną książkę. Następnego dnia, w niedzielę 22 maja o godz. 16.00, odbędzie się uroczyste spotkanie w sali Teatru Dramatycznego w Warszawie (pl. Defilad 1). Z Jerzym Pilchem i Eweliną Pietrowiak rozmawiać będzie Krzysztof Varga. Spotkanie w Teatrze Dramatycznym organizowane jest w ramach tegorocznego festiwalu „Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury”.

Majowe spotkania to pierwsza od kilku lat możliwość zobaczenia się z autorem, który na skutek postępującej choroby wycofał się z życia publicznego. Dzięki operacji głębokiej stymulacji mózgu i długiej rekonwalescencji Pilch powrócił do względnie dobrego stanu zdrowia.

Książka „Zawsze nie ma nigdy. Jerzy Pilch w rozmowach z Eweliną Pietrowiak” ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego, z którym autor związany jest od dawna: pierwszą powieść opublikował nakładem oficyny w październiku 1998 roku. Była to „Bezpowrotnie utracona leworęczność”, laureatka Paszportu Polityki 1998 i finalistka Nagrody Literackiej Nike 1999.

fot. Telewizja Literacka/Vimeo

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia