Jakub Ćwiek wyruszył w największą trasę literacką po Polsce

29 października 2012


Od soboty pisarz fantastyki Jakub Ćwiek przemierza Polskę literackim camperem, promując czytelnictwo w iście rockowym stylu.

Trasa pod nazwą Rock & Read Festiwal to:
– 3000 km
– 21 dni
– 20 miast
– blisko 30 spotkań
– filmy i relacje z trasy na żywo
– porady i ćwiczenia dla zainteresowanych pisaniem
– konkursy i niespodzianki w trakcie trasy

Trasa związana jest z promocją najnowszej powieści autora pt. „Chłopcy” oraz komiksu „Kłamca. Viva l’arte”, które ukazały się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non.

Dostępny od 6 października komiks „Kłamca. Viva l’arte” to pierwsze obrazkowe wcielenie skandynawskiego boga kłamstwa i ognia, Lokiego, znanego z cyklu czterech książek wydanych przez Fabrykę Słów. Po zniszczeniu przez niebiańskie zastępy Walhalli główny bohater zaoferował Aniołom swoje usługi w zamian za walutę niezwykłej wartości ? pióra pochodzące z ich skrzydeł. Od tej pory tropi inne, podobne sobie bóstwa, rozprawia się z demonami i niegodziwcami, częstokroć stosując metody, jakie nie przystoją sługom Wszechmogącego.

Zapowiadana na 7 listopada książka „Chłopcy” to opowieść o Zagubionych Chłopcach, najbardziej niezwykłym gangu motocyklowym na świecie. Niegdyś wierni towarzysze Piotrusia Pana, dziś odziane w skórzane kurtki zakapiory pod wodzą zabójczo seksownej Dzwoneczek. Zrobią wszystko, by przetrwać? i dobrze się przy tym bawić. Bez względu na cenę. „Chłopcy” to zgodnie z zapowiedzią wystrzałowe połączenie ciężkiego klimatu rodem z popularnego serialu „Sons of Anarchy” z bajkowymi postaciami klasycznej powieści Jamesa M. Barriego „Piotruś Pan”.

Jakub Ćwiek to jeden z popularniejszych pisarzy fantastyki młodego pokolenia, a także tegoroczny zdobywca nagrody im. Janusza A. Zajdla. Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał wideo, na którym autor opowiada o Rock & Read Festiwal:

Pełna rozpiska trasy:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia