Jakub Ćwiek po raz drugi ruszył w trasę pod hasłem Rock&Read Festival

4 września 2013

2-rocknread-festival-feat
26 dni, 16 województw, 32 miasta. Autor fantastyki Jakub Ćwiek po raz drugi wyruszył camperem w największą trasę po Polsce promującą czytelnictwo i muzykę rockową.

Rock&Read Festival to impreza łącząca w sobie pasję do książek, muzyki i życia w drodze. Przez cztery tygodnie konwój R&R przejedzie całą Polskę, organizując spotkania autorskie i koncertując. Choć trasa jest autorskim pomysłem Jakuba Ćwieka, który wyruszył w nią po raz pierwszy w 2012 roku, przy okazji premiery „Chłopców” i komiksu „Kłamca. Viva l?arte”, autor nie będzie jedyną osobą, którą spotkacie na trasie. Gośćmi imprezy (którzy pojawią się na niektórych spotkaniach) zostali Aneta Jadowska, Michał Cholewa, Stanisław Mąderek, Dawid Pochopień i Robert Sienicki. W czasie tegorocznego Rock&Read Festival odbędzie się premiera „Chłopców 2. Bangarang” oraz prapremiera gry karcianej rozgrywającej się w uniwersum najpopularniejszego cyklu książek Ćwieka o Kłamcy, adoptowanym synu Odyna, patronie oszustów i zdrajców, który postanawia zostać anielskim chłopcem na posyłki.

Rock&Read Festival wystartowała 1 września 2013 roku. Trasa przejazdu konwoju to: Warszawa ? Piaseczno ? Kielce ? Imielin ? Mysłowice ? Katowice ? Kraków ? Przemyśl ? Tomaszów Lubelski ? Zamość ? Lublin ? Biała Podlaska ? Białystok ? Ełk ? Olecko ? Giżycko ? Elbląg ? Sopot ? Toruń ? Września ? Wolsztyn ? Szczecin ? Zielona Góra ? Jawor ? Chojnów ? Wrocław ? Łódź ? Opole ? Głuchołazy ? Legnica ? Kalisz ? Piaseczno.

Dokładne informacje o spotkaniach dostępne są na oficjalnej stronie Jakuba Ćwieka.

Zapraszamy do spotkania z załogantami konwoju na trasie: na festiwalach fantastyki i motoryzacyjnym, w klubach rockowych, w księgarniach i bibliotekach. Do konwoju dołączyć może każdy, kto wsiądzie w samochód bądź na motocykl i pojedzie za camperem przez Polskę, w rytmie głośnego rocka.

„W czasie Targów Książki w Krakowie ktoś zapytał wydawcę Ćwieka, jak udało mu się zmusić autora do zamknięcia się na trzy tygodnie w tym pudełku. Powinien zapytać raczej, jak udało mu się zmusić go do powrotu do rzeczywistości” – pisała po zeszłorocznej trasie jedna z członkiń załogi campera, Anna Tess Gołębiowska.

Trasa promować będzie zbiór opowiadań „Chłopcy 2. Bangarang”, opowiadający o Zagubionych Chłopcach, dawnych towarzyszach Piotrusia Pana, którzy podrośli i postanowili założyć gang motocyklowy pod wodzą zabójczo seksownej Dzwoneczek. Będzie można również rozegrać partię w stworzonej przez Lans Macabre i zilustrowanej przez Roberta Sienickiego grze karcianej o Kłamcy.

Druga edycja „Rock&Read Festival” dedykowana jest pamięci zmarłego w czerwcu Richarda Mathesona.

2 Rock'n'Read Festival

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia