Grégoire Delacourt przyjeżdża do Warszawy

14 czerwca 2013

Delacourt w Warszawie
Francuski pisarz Grégoire Delacourt przyjeżdża do Polski. Spotkanie z czytelnikami odbędzie się w najbliższy poniedziałek (17 czerwca) w Warszawie.

Delacourt znany jest polskim czytelnikom z dwóch książek, które ukazały się nakładem wydawnictwa Drzewo Babel ? debiutanckiej powieści pt. „Pisarz rodzinny”, którą nagrodzono m.in. Prix Marcel Pagnol, Rive Gauche ? Paris, Coeur de France oraz drugiej, „Lista moich zachcianek”, sprzedanej w nakładzie blisko 450 tysięcy egzemplarzy, do której prawa zakupiły wydawnictwa z 27 krajów.

Ostatnio o pisarzu zrobiło się głośno w mediach na całym świecie za sprawą Scarlett Johansson. Gwiazda żąda od Delacourta odszkodowania za użycie jej nazwiska oraz osoby do opisu w najnowszej powieści fikcyjnej postaci, która wyglądała niczym wierna kopia aktorki (więcej o sprawie pisaliśmy tutaj).

Spotkanie z pisarzem odbędzie się 17 czerwca o godzinie 18:30 w Instytucie Francuskim w Warszawie przy ul. Widok 12 (sala Mediateka, I piętro). Wieczór poprowadzi Remigiusz Grzela.

Delacourt w Warszawie - 2

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia