Graham Masterton w tym tygodniu odwiedza aglomerację wrocławską. Sprawdź, gdzie można spotkać się z pisarzem

3 sierpnia 2021

W pierwszym tygodniu sierpnia stolicę Dolnego Śląska obejmie we władanie Graham Masterton. Brytyjski autor horrorów weźmie m.in. udział w pokazie filmu „Manitou” w Kinie Nowe Horyzonty, a także odsłoni swojego własnego wrocławskiego krasnala.

Masterton tradycyjnie już spotka się ze swoimi wielbicielami w wybranych bibliotekach aglomeracji wrocławskiej. Tym razem na jego trasie znajdą się: Wiązów (wtorek 3 sierpnia, godz. 17:00), Prusice (czwartek 5 sierpnia, godz. 17:00) i Malczyce (piątek 6 sierpnia, godz. 17:00).

Podczas pobytu we Wrocławiu Masterton będzie również pilnie pracował nad pewnym tajemniczym projektem filmowym, realizowanym wspólnie z wrocławskim pisarzem, dziennikarzem oraz wykładowcą akademickim Łukaszem Śmiglem. Szczegóły muszą póki co pozostać zakryte, ale możemy się spodziewać kolejnych przerażających historii z miasta nad Odrą, bo warto wspomnieć, że Masterton jest już autorem dwóch opowiadań, których akcja rozgrywa się we Wrocławiu – „The Red Butcher of Wrocław” oraz „A Portrait of Kasia”.

W sobotę 7 sierpnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 18:30 rozpocznie się pokaz filmu „Manitou”, zrealizowanego na podstawie najsłynniejszej powieści pisarza. Po pokazie Masterton odpowie na pytania widzów. Bilety na to wydarzenie można zakupić na stronie www.kinonh.pl, a każdy z widzów obdarowany zostanie pamiątkowym prezentem.

Pokaz poprzedzony zostanie uroczystością, która na dobre (i dosłownie) zacementuje związek pisarza z Wrocławiem. O godzinie 18:00 przed Art Hotelem Masterton odsłoni własnego i całkiem przerażającego krasnala, który z jednej strony świetnie wpisze się w zdominowany przez te stworki wrocławski krajobraz, z drugiej zaś zdecydowanie będzie się z ich rzeszy wyróżniał.

Do Wrocławia przyjedzie także Joanna Opiat-Bojarska, by wesprzeć Mastertona w piątej już edycji jego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów. Poznańska pisarka pełni w konkursie rolę jurorki i dokonuje selekcji opowiadań, które są następnie tłumaczone na angielski, by Masterton mógł wybrać zwycięzców. W dotychczasowych czterech edycjach pensjonariusze polskich zakładów penitencjarnych nadesłali ponad 400 opowiadań. Opiat-Bojarska gościnnie pojawi się także na spotkaniu w Wiązowie.

Organizatorem wizyty Grahama Mastertona jest Aglomeracja Wrocławska prowadząca program Rozczytana Aglomeracja.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia